Ukrywał się przed policją w jaskini przez 17 lat, zapomniał jak się mówi

Ukrywał się przed policją

Song Jiang uciekł z więzienia w 2002 roku, gdzie odsiadywał karę za handel ludźmi. Ukrywał się przed policją w jaskini przez 17 lat. Funkcjonariusze natrafili na trop zbiega monitorując tereny w prowincji Junnan. Podczas zatrzymania okazało się, że po tylu latach życia w odosobnieniu, mężczyzna zapomniał jak się mówi. 

W 2002 roku uciekł z więzienia

Song Jiang to chiński przestępca, który odsiadywał karę za nielegalny handel ludźmi. W 2002 roku udało mu się uciec z więzienia, a ślad po nim zaginął. Ponadto, przez blisko 17 lat nikt nie mógł zdobyć żadnych informacji na jego temat. Chińska policja za pomocą dronów monitorowała górzyste i trudno dostępne tereny w prowincji Junnan. Dzięki nagraniom natrafili na trop zbiega. 63-letni zbieg ukrywał się w jaskini w całkowitym odosobnieniu.

ZOBACZ TAKŻE: SYN PORWAŁ WŁASNEGO OJCA. 27-LATEK UCIEKŁ ZE SZPITALA PSYCHIATRYCZNEGO

Zapomniał jak się mówi

Jego jaskinia miała około 2 metrów kwadratowych. W jej pobliżu znajdował się strumień, dzięki czemu mężczyzna miał stały dostęp do wody pitnej. Co więcej, posiadał ręcznie zrobione narzędzia i miał przygotowane palenisko. Warto wspomnieć, że przeżył w trudnych warunkach tak długo, ponieważ jego dom rodzinny znajdował się całkiem niedaleko i zbieg dobrze znał te tereny. Zaraz po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna nie potrafi mówić. Nie mógł złożyć nawet najprostszego zdania. Tak długi czas spędzony w dziczy zmienił go nie do poznania. Zostanie poddany dokładnej obserwacji psychologicznej. Kryminalista trafił ponownie do więzienia, gdzie musi dokończyć odsiadywanie wyroku.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.