Ukrainki oznaczają swoje dzieci na wypadek śmierci – wstrząsające zdjęcie!

Ukrainki oznaczają swoje dzieci

Wojna na Ukrainie wciąż trwa, a przebywające tam osoby każdego dnia drżą o zdrowie i życie swoje oraz swoich najbliższych. Kobiety postanowiły oznaczać swoje dzieci na wypadek, gdyby zginęły. Na plecach zapisują kontakty do najbliższych, a rączki oznaczają grupą krwi.

Sytuacja na Ukrainie

24 lutego rozpoczęła się zmasowana agresja Rosji na Ukrainę. Od tego dnia za naszą wschodnią granicą nieprzerwanie trwają zacięte walki, a Rosjanie dopuszczają się coraz brutalniejszych zamachów. W wyniku bombardowań budynków mieszkalnych giną cywile, w tym dzieci. Szacuje się, że od początku eskalacji konfliktu, w wyniku działań sił rosyjskich zginęło co najmniej 160 dzieci.

ZOBACZ TAKŻE: WOŁODYMYR ZEŁEŃSKI POJECHAŁ DO BUCZY

Ukrainki oznaczają swoje dzieci

Wielu Ukraińców zostało w kraju. Przebywają w schronach i piwnicach, każdego dnia drżąc o życie swoje oraz swoich dzieci. W obawie przed bombardowaniem i ewentualną śmiercią, kobiety postanowiły oznaczać swoje dzieci.

“Ukraińskie matki zapisują na ciałach swoich dzieci informacje kontaktowe do członków rodziny na wypadek, gdyby zostały zabite, a dziecko przeżyło. A Europa wciąż dyskutuje o gazie” – poinformowała Anastasiia Lapatina, dziennikarka „The Kyiv Independent”.

Dziennikarka opublikowała również zdjęcie pleców 3-letnie Wiry, które wcześniej dodała jej matka. Kobieta napisała na plecach imię i nazwisko dziecka, datę urodzenia oraz kontakty do osób, które zaopiekują się dziewczynką na wypadek jej śmierci.

Sasza Makowiła, matka 3-letniej Wiry napisała:

„Oznaczyłam Wirę na wypadek, gdyby coś nam się stało, a ktoś ją znalazł jako ocalałą” 

Warto wspomnieć, że to nie jedyne oznaczenia, na które decydują się matki. Na dziecięcych rączkach można zauważyć symbole, oznaczające grupę krwi. Anastazja Lapatina napisała w sieci:

„Rozmawiałam z kobietą, która uciekła z Mariupola, powiedziała mi, że zapisuje grupy krwi swoich dzieci na rękach, na wypadek gdyby zostały uwięzione pod gruzami, gdy rakieta uderzy w ich dom.”

źródło: Twitter Anastasii Lapatiny, zdjęcie – Twitter

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.