Analitycy wskazali kolejny cel Rosji. To ważny moment wojny na Ukrainie!

rosyjski szpieg zdradził

Analitycy z amerykańskiego Instytutu Studiów nad Wojną poinformowali o kolejnych planach Rosji. Z opublikowanych informacji wynika, że Słowiańsk w obwodzie donieckim to kolejny cel Rosji. Podkreślono, że odbicie miasta jest kluczowym elementem strategii.

Sytuacja na Ukrainie

Trwa 5. tydzień zaciętych walk na Ukrainie. Z dnia na dzień w mediach pojawiają się kolejne niepokojące informacje dotyczące zmasowanych ataków Rosji. Takiej brutalności i bezwzględności nie spodziewał się nikt. Siły rosyjskie nie zważają na jakiekolwiek zasady – używają zakazanej broni, zabijają cywilów, a także bombardują budynki mieszkalne. Z dnia na dzień liczba ofiar rośnie.

ZOBACZ TAKŻE: UKRAINKI OZNACZAJĄ SWOJE DZIECI NA WYPADEK ŚMIERCI – WSTRZĄSAJĄCE ZDJĘCIE

Kolejny cel Rosji

Analitycy z amerykańskiego Instytutu Studiów nad Wojną opublikowali raport, z którego dowiadujemy się o kolejnym celu Rosji. Jak się okazuje, może chodzić o Słowiańsk w obwodzie donieckim. 1 kwietnia siły rosyjskie odbili Izium w obwodzie charkowskim. 50 km dalej znajduje się Słowiańsk, a odbicie tego miasta może przełożyć się na połączenie sił znajdujących się w Rubiżnem.

„Jeżeli wojska najeźdźcy nacierające z Iziumu opanują położony 50 km dalej na południowy wschód Słowiańsk, będą mogły próbować połączyć się z siłami walczącymi w Rubiżnem w obwodzie ługańskim lub posuwać się w kierunku Gorłówki i Doniecka” – napisano w raporcie.

Zdaniem ekspertów, bitwa o Słowiańsk może być kluczowym elementem całej wojny, ponieważ zdobycie miasta przez Rosjan może prowadzić do przejęcia całego obwodu ługańskiego i donieckiego. Jeśli Rosjanom nie uda się odbić Słowiańska – siły nie połączą się, a co za tym idzie, prawdopodobnie nie poradzą sobie z obroną Ukraińców.

„Drugi wariant umożliwiłby szersze okrążenia sił ukraińskich. W sytuacji, gdyby rosyjskie wojska nie zdobyły Słowiańska, nie będą w stanie samodzielnie przełamać ukraińskiej obrony. Wówczas kampania Moskwy, mająca na celu opanowania całego obwodu ługańskiego i donieckiego, prawdopodobnie zakończy się niepowodzeniem” – twierdzą analitycy.

 

źródło: wiadomosci.radiozet.pl, zdjęcie – screen YouTube

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.