Ukrainiec uratował ludzi w karambolu na A6. Dostał polskie obywatelstwo

ukrainiec uratował ludzi

Ukrainiec uratował ludzi w karambolu na autostradzie A6. Wyciągał osoby z płonących pojazdów, znacznie przyczyniając się do tego, że bilans wypadku nie był jeszcze bardziej tragiczny. Andrej Sirowatski ryzykował własne życie, aby nieść pomoc innym i wybawić ich z opresji. Za swoje czyny otrzymał polskie obywatelstwo. Wszystko dzięki przyspieszonej procedurze. Wzruszony mężczyzna nie krył swojej wielkiej radości.

Ukrainiec uratował ludzi w karambolu na A6 – teraz otrzymał polskie obywatelstwo

Powraca temat tragicznego wypadku, który 9 czerwca miał miejsce na drodze A6 nieopodal Szczecina. Wtedy to właśnie, w fatalnym zdarzeniu udział brało aż osiem pojazdów. W wyniku feralnego zajścia śmierć poniosło sześć osób, natomiast ponad dwadzieścia zostało rannych. Bilans tragedii mógł być jednak jeszcze bardziej poważny, gdyby nie bohaterska postawa pewnego Ukraińca. Andrej Sirowatski narażając własne życie, wyciągał poszkodowanych z płonących pojazdów. Jego bohaterska postawa została doceniona przez krajowe media, a teraz został on dodatkowo wynagrodzony. Otrzymał bowiem polskie obywatelstwo.

ZOBACZ TAKŻE: BUNT POLSKICH SIATKAREK! ZŁOŻYŁY SKARGĘ NA TRENERA REPREZENTACJI POLSKI – TEN MIAŁ FAWORYZOWAĆ NAJMŁODSZE ZAWODNICZKI

List gratulacyjny, karnet na wczasy dla całej rodziny a w końcu polskie obywatelstwo

Mężczyzna który popisał się kapitalną i bezinteresowną postawą, został należycie doceniony. Poza uznaniem w mediach, otrzymał zaproszenie na tygodniowe wczasy nad polskim morzem. Najważniejsze jest jednak to, że w podziękowaniu za jego postawę, wręczono mu polskie obywatelstwo. 

Dzięki interwencji prezydenta Andrzeja Dudy, cała procedura nadania obywatelstwa Ukraińcowi i jego rodzinie, przebiegła bardzo sprawnie. Podaje się, że trwała krócej niż zwykle o nawet 9 miesięcy. Uroczystości podczas których mężczyzna odebrał stosowne dokumenty, odbyły się 6 listopada w Gorzowie Wielkopolskim.

Obywatelstwo dla bohatera w imieniu Andrzeja Dudy, wręczył Władysław Dajczak. Andriej Sirowackij w Polsce przebywa od 2016 roku. Do naszego kraju ściągnął także swoją żonę i dwójkę dzieci. Pracuje on w firmie transportowej. Przyznaje, że zarówno on z żoną jak i jego dzieci, wiążą przyszłość właśnie z Polską. Teraz, po uzyskaniu polskiego obywatelstwa, będzie to o wiele łatwiejsze.

źródło zdjęcia: dorzeczy.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.