Nie żyje Patrick-Louis Vuitton. Miał 68 lat

Nie żyje

Nie żyje Patrick-Louis Vuitton, zmarł w wieku 68 lat. Był spadkobiercą słynnego, francuskiego domu mody. Jego śmierć ogłoszono na oficjalnym profilu ekskluzywnej marki na Twitterze oraz Instagramie. Przyczyny śmierci nie są znane.

Patrick-Louis Vuitton – praprawnuk legendarnego założyciela domu mody

Nie żyje spadkobierca znanego, francuskiego domu mody Louis Vuitton. Miał 68 lat. Na ten moment nie ujawniono przyczyn zgonu mężczyzny. Wiadomość o śmierci opublikowano na oficjalnym koncie firmy na Twitterze oraz Instagramie.

ZOBACZ TAKŻE: WŁADIMIR PUTIN CHCE STWORZYĆ ROSYJSKĄ WIKIPEDIĘ

Patrick był prawnukiem słynnego przedsiębiorcy Louis’a Vuitton, który stworzył markę w 1854 roku. Co więcej, zanim dołączył do domu mody zajmował się stolarstwem, a dopiero później doradztwem w prawach nowych projektów. Ponadto od zawsze marzył, aby być weterynarzem. W jednym z wywiadów relacjonował, jak dziadkowie namawiali go, aby kontynuował prowadzenie ich biznesu, na co zawsze się nie zgadzał. Przedstawiciele firmy wspominają, że jego ulubionym powodzeniem było: „Doświadczanie może istnieć tylko wtedy, gdy będzie przekazywane.”

Michael Burke, dyrektor generalny domu mody Louis Vuitton, w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej marki napisał:

Patrick-Louis Vuitton był symboliczną postacią rodu Vuitton i naszego domu. Łączę się w bólu z przyjaciółmi i rodziną, w szczególności jego synami Pierre-Louisem oraz Benoit-Louisem, a także jego wnukami. W imieniu wszystkich zespołów przesyłamy im nasze wsparcie.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.