Ukrainiec planował zamach na centrum handlowe w Polsce. Zatrzymało go ABW

ukrainiec planował zamach

Ukrainiec planował zamach na centrum handlowe w Polsce! Tak szokujące informacje trafiły dziś do polskich mediów. Celem obywatela Ukrainy miała być galeria handlowa w Puławach. Do realizacji okrutnych planów szykowany był samochód pułapka. Maksym S. natychmiast trafił do aresztu tymczasowego. Wiadomo, że 2 miesiące temu mężczyzna przeszedł na Islam i przyjął imię Mohamed.

Ukrainiec planował zamach na centrum handlowe w Polsce – akcja ABW

Szokujące informacje trafiły dziś do polskich mediów. Prawdopodobnie udaremniona została próba zamachu terrorystycznego, a w związku ze sprawą zatrzymano obywatela Ukrainy, Maksyma S. Jego celem mianowicie miała być galeria handlowa w Puławach. Mężczyzna chciał dokonać ataku za pomocą samochodu pułapki i prowadził czynne przygotowania do realizacji założonego sobie celu. Gromadził informacje o materiałach wybuchowych oraz potrzebne ku temu substancje, odbył wiele spotkań, a także zamierzał kupić pojazd, który miał ostatecznie zdetonować. Prokurator potwierdził, że wszystkie powyższe działania jasno wskazują, że przygotowywany był atak.

ZOBACZ TAKŻE: DUŻE PROBLEMY ZNANEGO SIATKARZA! OSKARŻONO GO O NAPAŚĆ SEKSUALNĄ, ZATRZYMAŁA GO BRAZYLIJSKA POLICJA!

Mężczyznę tymczasowo aresztowano – w sumie grozi mu nawet do 5 lat więzienia

Maksyma S. zatrzymano 4 grudnia, a od 6 grudnia przebywa on w areszcie tymczasowym. Mówi się, że ostatecznie w więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

Ukrainiec usłyszał zarzuty przygotowania do sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Ponadto zarzucono mu formułowanie gróźb karalnych.

O swoich planach Maksym S. opowiadał ludziom z najbliższego otoczenia.

źródło zdjęcia: niezalezna.pl (poglądowe)

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.