Ukradli skarbonę z kościoła w Wielkopolsce. Złodzieja dogonił proboszcz maratończyk [WIDEO]

ukradli skarbonę z kościoła

Ukradli skarbonę z kościoła w Wielkopolsce – trafili na proboszcza, który okazał się być maratończykiem! Ksiądz wdał się w pościg za złodziejami, który okazał się być skuteczny. Jak sam przyznaje – „bardzo słabi biegacze, bardzo słabi złodzieje”. O proboszczu maratończyku w parafii pw. Matki Teresy z Kalkuty w Kamionkach (województwo wielkopolskie) jest teraz bardzo głośno i mówi o nim cała Polska. Dzięki niemu złodzieje dostali nauczkę, zostali schwytani przez policję, a jego kościół nie stracił bezcennych pieniędzy, które wierni ofiarowali między innymi na remont świątyni. W sieci – a konkretniej w portalu Facebook – Archidiecezja Poznańska opublikowała nagranie z monitoringu, na którym widać szaloną pogoń proboszcza za złodziejaszkami. Prezentujemy to w dalszej części tekstu.

Ukradli skarbonę z kościoła w Wielkopolsce. Nie wiedzieli, że mają do czynienia z proboszczem maratończykiem

Do nietypowej kradzieży – a raczej nietypowego jej zakończenia – doszło w Wielkopolsce. Cała akcja rozgrywała się w miejscowości Kamionki. Dokładnie 25 sierpnia miało miejsce włamanie w kaplicy przy kościele parafii pw. Matki Teresy z Kalkuty. Do budynku wtargnęło dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy po jakimś czasie wybiegli z niego ze skarboną, gdzie znajdowały się datki między innymi na remont kościoła, które składali wierni.

Na nieszczęście złodziejaszków, wszystko zauważył proboszcz tamtejszej parafii, ksiądz Jakub Lechaniak. Dlaczego na nieszczęście? A no dlatego, iż okazało się, że ksiądz Jakub to pasjonat biegania, maratończyk. Dogonienie złodzieja ze skarboną nie było dla niego zatem wielkim wyczynem. Spanikowany przestępca ostatecznie porzucił pojemnik z pieniędzmi, a ksiądz – maratończyk, spokojnie mógł powrócić do świątyni.

ZOBACZ TAKŻE: POTWORNA ZBRODNIA NA WESELU POD WARSZAWĄ! ŚWIADKOWA ZAMORDOWAŁA ŚWIADKA, KTÓRY PRYWATNIE BYŁ JEJ PARTNEREM. NIEOFICJALNIE – POSZŁO O ZAZDROŚĆ. GOŚCIE POMAGALI ZACIERAĆ ŚLADY

W sieci pojawiło się nagranie z pościgu – udostępniła ja Archidiecezja Poznańska. Złodziej w rękach policji

Jak się okazuje, złodziej niedługo później wpadł w ręce policji. Okazało się, że nie był to jego pierwszy skok na kościół – funkcjonariusze znali go właśnie z tego typu kradzieży.

O całym zdarzeniu opowiadał także sam bohater – a więc ksiądz maratończyk. Jego słowa przytoczył portal donald.pl, my cytujemy je poniżej:

Bardzo słabi biegacze, bardzo słabi złodzieje. Jak będą mocno żałować, to można ich rozgrzeszyć. Życzę im na pewno nawrócenia i żeby poćwiczyli bieganie i siłownię, bo z taką siłą mało porobią.
Złodziej, którego skok zakończył się fiaskiem, ma 25 lat. Wideo z całej akcji można obejrzeć poniżej:

źródło: Facebook, wp.pl, donald.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.