Kościół chce otworzyć poradnie dla osób LGBT, aby „odzyskać naturalną orientację płciową”

Kościół chce otworzyć poradnie

Kościół chce otworzyć poradnie dla osób LGBT. To najnowsze zalecenie Konferencji Episkopatu Polski. Księża, jak i specjaliści oraz osoby świeckie mają wykorzystywać tzw. terapię konwersyjną, aby rozwiązać problemy związane z trudnościami ze sferą płciową. Warto zaznaczyć, że w wielu krajach jest ona zakazane. 

Kościół chce otworzyć poradnie dla osób LGBT

Jak się okazuje, kościół chce brać czynny udział w życiu i wychowaniu osób ze swoich diecezji. W 27-stronicowym dokumencie opracowanym na Konferencji Episkopatu Polski pojawił się plan zatrudnienia specjalistów świeckich jak i duchownych, którzy pomagaliby osobom z trudnościami ze sferą płciową i seksualną. Zdaniem Episkopatu, społeczność LGBT swoimi czynami sukcesywnie chce oswajać społeczeństwo z nieakceptowalnymi wcześniej zjawiskami. Ponadto wymuszają oni powolną transformację obyczajowo-kulturową. Jak się również dowiadujemy:

 Ważną rolę do spełnienia w seksualnym wychowaniu dzieci i młodzieży ma katecheza.

Kościół chce więc pomagać ludziom, którzy „pragną odzyskać naturalną orientację płciową” i mają problem z zidentyfikowaniem swojej orientacji seksualnej, czy też tożsamości płciowej. Chcą do tego wykorzystać tzw. terapię konwersyjną. To pseudonaukowa praktyka polegająca na próbach zmiany orientacji seksualnej z homoseksualnej czy biseksualnej na heteroseksualną. Warto zauważyć, że tego typu działania są już nielegalne w wielu krajach. Co więcej, nie istnieją żadne wiarygodne dowody na to, że orientacja seksualna może zostać zmieniona. Wiele instytucji przestrzega, że tego typu terapie mogą mieć negatywny wpływ na psychikę człowieka. Warto wspomnieć, że homoseksualizm został usunięty z listy chorób psychiatrycznych przez WHO już w 1973 roku.

ZOBACZ TAKŻE: BRAK UNIJNYCH DOTACJI DLA „STREF WOLNYCH OD LGBT”

Ponadto, kościół wzywa wszystkie osoby LGBT, aby żyły w czystości. Episkopat Polski postanowił wydać także swoją opinię na ich temat:

Kościół katolicki nie może przemilczać moralnej oceny ideologii gender, homoseksualizmu i transseksualizmu w jego różnych odmianach. W ocenie tej jednoznacznie odrzuca postawę lekceważenia płci jako daru Bożego, a w odniesieniu do homoseksualizmu i transseksualizmu odróżnia skłonności od wewnętrznych ich akceptacji i czynów – czytamy w dokumencie.

źródło: onet.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.