Ujawniono, co planował Osama bin Laden – chciał doprowadzić do kolejnej tragedii!

Osama bin Laden

Osama bin Laden po ataku terrorystycznym na World Trade Center planował kolejne zamachy. Z odnalezionych notatek i listów wynika, że przywódca Al-Kaidy chciał spowodować katastrofę kolejową.

11 wrzesień 2001

11 września 2001 roku doszło do tragicznych wydarzeń, które zapisały się na kartach historii. Tego dnia miał miejsce jeden z największych ataków terrorystycznych na świecie. Przypomnijmy, że wówczas w wieże World Trade Center uderzyły dwa uprowadzone samoloty. Uderzenie w budynki sprawiło ich zapalenie, a następnie zawalenie. Ponadto w tym samym czasie dokonano także ataku na Pentagon. Terroryści planowali również kolejny zamach lotniczy, jedna atak nie powiódł się z uwagi na obronne zachowanie pasażerów będących na pokładzie. Ostatecznie samolot rozbił się na polu w Pensylwanii. Seria zamachów skutkowała śmiercią 2977 osób. W atakach zginęło również 19 terrorystów.

Za zamachami stała grupa terrorystyczna Al-Kaida, której współzałożycielem i przywódcą był saudyjski milioner Osama bin Laden. Terrorysta został zabity 2 maja 2011 roku podczas tajnej operacji amerykańskich komandosów.

ZOBACZ TAKŻE: PRZERAŻAJĄCE ODKRYCIE POD MARIUPOLEM – ZAREJESTROWAŁA TO SATELITA MAXAR [FOTO]

Co planował Osama bin Laden?

Ataki, których dokonała Al-Kaida zmieniły cały świat. Przypomnijmy, że grupa terrorystyczna odpowiedzialna jest także za zamach bombowy w londyńskim metrze czy na stacji kolejowej w Madrycie. Zabili tysiące niewinnych osób i jak pokazał czas, nie planowali na tym poprzestać.

Z pozostawionych notatek i listów wynika, że Osama bin Laden planował kolejne ataki. Tym razem chciał skupić się na katastrofach kolejowych. Jego celem było usunięcie 12 metrów torów, które spowodowałoby wykolejenie pociągu i śmierć pasażerów. O planach terrorysty poinformowano w programie „60 Minutes” podczas wywiadu z Nelly Lahoud.

Zamiast porywać samolot, agenci powinni użyć prywatnych maszyn do przeprowadzenia kolejnego ataku na Stany Zjednoczone. Jeżeli to zbyt trudne, powinni wziąć na cel amerykańskie koleje – napisał w liście Osama bin Laden.

 

źródło: o2.pl, zdjęcie – Instagram

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.