Przerażające odkrycie pod Mariupolem. Zarejestrowała to satelita Maxar [FOTO]

przerażajace odkrycie pod mariupolem

Przerażające odkrycie pod Mariupolem. Wszystko zarejestrowała satelita znanej firmy Maxar Technologies. Mowa o satelitach, które jeszcze przed wybuchem wojny na Ukrainie zarejestrowały rosyjskie wojska gromadzące się obok granic. Maxar śledził też wielką, ponad 60-kilometrową kolumnę wojskowych pojazdów Rosjan przed Kijowem. Na co teraz wpadła amerykańska firma?

Przerażające odkrycie pod Mariupolem. Zarejestrowała to satelita Maxar [FOTO]

Satelity firmy Maxar Technologies odgrywają naprawdę dużą rolę w wojnie na Ukrainie. Warto przypomnieć, że jeszcze przed inwazją Rosji na Ukrainę, Maxar informował i pokazywał zdjęcia rosyjskich wojsk, które gromadziły się w pobliżu granic z Ukrainą. Także podczas samej wojny amerykańska firma bacznie obserwuje obraz ze swoich satelitów. Dzięki temu zlokalizowano potężną, słynną już ponad 60-kilometrową kolumnę pojazdów wojskowych nieopodal Lwowa.

Najnowsze odkrycie Maxara pochodzi z okolic Mariupola – a konkretniej ze wsi Mangusz. RMF24.pl podaje, że prawdopodobnie natrafiono na potężną zbiorową mogiłę, która może być o wiele większa niż ta, którą odkryto w Buczy. Pierwsze szacunki mówią nawet o tym, że jej rozmiary są nawet 20 razy większe niż w Buczy. W masowym grobie pod Mariupolem może znajdować się nawet 9 tysięcy ciał.

ZOBACZ TAKŻE: BARDZO DZIWNE ZACHOWANIE WŁADIMIRA PUTINA PODCZAS SPOTKANIA Z MINISTREM OBRONY, SIERGIEJEM SZOJGU. CO DOLEGA PUTINOWI? WYMOWNE NAGRANIE JEST HITEM W SIECI – SPÓJRZCIE CO ROBI PREZYDENT ROSJI! [WIDEO]

Mer Mariupola, Wadim Bojczenko: „Nasze źródła informują, że w takich grobach ciała są układane kilkoma warstwami”

Dramatyczne informacje na temat masowego grobu przekazał Mer Mariupola, Wadim Bojczenko. Według jego źródeł, w grobach może znajdować się kilka tysięcy ciał. Jak sam mówił:

Nasze źródła informują, że w takich grobach ciała są układane kilkoma warstwami.

Ponadto Bojczenko napisał jeszcze:

W Mariupolu dokonano największej zbrodni wojennej XXI wieku. To nowy Babi Jar. Wtedy Hitler zabijał Żydów, Romów i Słowian. A teraz Putin niszczy Ukraińców. Zabił już dziesiątki tysięcy cywilów w Mariupolu.

źródło: RMF24.pl, Twitter, Maxar; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.