Uczniowie wracają do szkół! Premier: to jest pewna decyzja

uczniowie wracają do szkół

Uczniowie wracają do szkół! Premier zapewnia, że jest to już pewna i niezmienna decyzja – nawet w przypadku nawrotu epidemii. Poza uczniami, którzy do szkół wrócą we wrześniu, od października dołączą do nich studenci. Nauczanie zdalne trwało aż od 12 marca i było oceniane w różnoraki sposób. Wielu uczniów, rodziców, a nawet nauczycieli, skarżyło się na takowe warunki pracy. Od nowego roku szkolnego wszystko jednak ma wrócić do normy.

Uczniowie wracają do szkół! Premier zapewnia, że jest to już pewna decyzja

A więc jest to już potwierdzona informacja – edukacja zostaje zupełnie odmrożona już od września. Oznacza to koniec nauki zdalnej, jaka miała miejsce w naszym kraju już od 12 marca bieżącego roku. Wszystko spowodowane było epidemią koronawirusa. Nauczanie odbywało się online, a wszystko po to, aby ograniczyć skupiska ludzkie i możliwość swobodnego rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że decyzja jest już pewna i raczej nic nie powinno wpłynąć na jej zmianę. Nawet nagły powrót epidemii. Szef rządu przyznał, że nasz kraj ma już teraz o wiele większe doświadczenie i wiedzę w zakresie wirusa, a więc gospodarka na pewno nie zostanie już zamknięta w tak wielkim stopniu, jak miało to miejsce wcześniej. Uczniowie do szkół wrócą we wrześniu, a ich wzorem pójdą studenci – jednak jak łatwo się domyślić, dopiero od października.

ZOBACZ TAKŻE: BÓJKA NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH WE WROCŁAWIU – PIESZY VS TAKSÓWKARZ! MĘŻCZYZN MUSIELI ROZDZIELAĆ ŚWIADKOWIE. PRZEJEŻDŻAJĄCA OBOK POLICJA NIE ZAUWAŻYŁA NIC NADZWYCZAJNEGO

Jedni się cieszą, inni załamani – opinie o zdalnym nauczaniu są bardzo rozbieżne

Po słowach, jakie padły z ust premiera Mateusza Morawieckiego, można stwierdzić, że zdalne nauczanie najprawdopodobniej odeszło do lamusa. Jedni z tego powodu się cieszą, inni natomiast rozpaczają.

Jak podaje portal RMF24.pl, ponad połowa nauczycieli jest zdania, że materiał przekazany uczniom podczas nauki zdalnej, nadaje się do powtórek. Ciekawe rezultaty dało badanie naukowe, jakie w szkołach przeprowadzono między 12 maja a 12 czerwca. Według RMF, wynika z niego, że zarówno nauczyciele, rodzice jak i uczniowie, zauważyli znaczne pogorszenie się relacji i samopoczucia. Wszystko rzecz jasna z powodu rzeczywistości, którą zmieniła epidemia.

źródło: RMF24.pl