Ostatnie dane PKW – 99,78% głosów policzone, Andrzej Duda zdecydowanie prowadzi

ostatnie dane pkw

Ostatnie dane PKW – według najświeższych informacji, policzone zostały już głosy z 99,78% okręgów wyborczych. Według nich, nadal na zdecydowanym prowadzeniu w wyścigu o fotel prezydenta naszego kraju, znajduje się obecna głowa państwa – Andrzej Duda. Legitymuje się on wynikiem 43,67%. Zajmujący drugie miejsce Rafał Trzaskowski zgromadził jak dotąd 30,34% głosów. Wartości te mogą jednak ulec jeszcze korekcie, gdyż wciąż nie spłynęły rezultaty z ostatnich okręgów wyborczych.

Ostatnie dane PKW – 99,78% głosów policzone, Andrzej Duda niezmiennie liderem wyścigu o fotel prezydenta RP

Temat numer jeden w dniu dzisiejszym, to rzecz jasna wczorajsze wybory prezydenckie. Od godzin wieczornych w niedzielę, społeczeństwo ekscytuje się wynikami, jakie wstępnie podano do wiadomości publicznej. Dziś są one już o wiele bardziej precyzyjne. Państwowa Komisja Wyborcza przekazała dziś do wiadomości, jakoby spłynęły do niej wyniki już z 99,78% okręgów wyborczych. To pozwala na bardziej precyzyjne określenie rezultatów wczorajszych wyborów.

Wynika z nich, że Andrzej Duda dostał 43,67% poparcia. Za jego plecami plasuje się Rafał Trzaskowski z wynikiem na poziomie 30,34%. To właśnie między tą dwójką kandydatów, rozegra się ostateczne starcie o zostanie prezydentem RP.

ZOBACZ TAKŻE: PREMIER NIE MA WĄTPLIWOŚCI I ZAPEWNIA – OD WRZEŚNIA UCZNIOWIE WRÓCĄ DO SZKÓŁ. TO SAMO MIESIĄC PÓŹNIEJ TYCZY SIĘ STUDENTÓW. WEDŁUG MATEUSZA MORAWIECKIEGO, NA PRZESZKODZIE NIE STANIE NAWET DRUGA FALA ZACHOROWAŃ. A TO DLATEGO, ŻE POLSKA ZEBRAŁA JUŻ NIEZBĘDNE DOŚWIADCZENIE W WALCE Z WIRUSEM

Oficjalne wyniki podane zostaną najpóźniej we wtorek rano

Jak podaje portal RMF24.pl, oficjalne wyniki pierwszej tury wyborów ukażą się najpóźniej we wtorek nad ranem. Do tej pory policzono głosy w 27 168 obwodach wyborczych (wszystkich jest 27 229).

Jak podał szef PKW, Sylwester Marciniak, brakuje jeszcze raportów z 25 komisji obwodowych w Mielcu, 11 w Warszawie oraz 3 w Katowicach. Do tego dochodzą dane z zagranicy, które także nie są jeszcze pełne.

Za Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim, największe poparcie mieli Szymon Hołownia (13,85%) a także Krzysztof Bosak (6,75%). Władysław Kosiniak-Kamysz osiągnął 2,37% głosów, natomiast Robert Biedroń 2,21%. Pozostali kandydaci nie przekroczyli progu 0,3%.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.