Tylko zaszczepieni zatankują samochód! Zaskakujące przepisy

tylko zaszczepieni zatankują

Tylko zaszczepieni zatankują samochód! Zaskakujące przepisy wprowadzono w jednym z europejskich krajów. Wszystko ze względu na pogarszającą się sytuację związaną z epidemią COVID-19. Najnowsze obostrzenia w Słowenii zakazują tankowania samochodu osobom niezaszczepionym. Wyjątki stanowią sytuacje, gdy okażemy dokumenty świadczące o wyzdrowieniu lub negatywny test. Całą sprawę dokładnie opisuje między innymi portal o2.pl. Podkreśla się, że obywatele Słowenii przyjęli nowe zasady bez żadnych większych zastrzeżeń.

Tylko zaszczepieni zatankują bez przeszkód samochód! Zaskakujące przepisy w jednym z europejskich krajów

Interesujące wieści docierają z zagranicy. Jak się okazuje, bardzo restrykcyjne prawo wprowadzono na Słowenii. Wszystko dotyczy tankowania samochodów na stacjach benzynowych. Mianowicie, zatankować pojazd będą mogły jedynie osoby zaszczepione, lub takie, które okażą dokumenty potwierdzające wyzdrowienie/negatywny test.

Jak donoszą miejscowe media, już w pierwszym dniu obowiązujących obostrzeń, obywatele Słowenii dopasowali się do nich. Obyło się bez poważniejszych incydentów. Jak czytamy w o2pl, poza gorącą sytuacją w Brezicach, wszyscy stosowali się do wprowadzonych reguł.

Nowe przepisy epidemiczne Słoweńcy stosują bardzo rygorystycznie. Jak czytamy w sieci, dystrybutory uruchamiają się dopiero wtedy, gdy okaże się certyfikat szczepienia, potwierdzenie przejścia choroby i wyzdrowienia lub negatywny test na koronawirusa. To pozwala uniknąć sytuacji oszustw i nadużyć.

ZOBACZ TAKŻE: GNIJĄCY PALEC W BURGERZE. ODRAŻAJĄCE ODKRYCIE W RESTAURACJI TYPU FAST-FOOD. KLIENTKA PRZEZ JAKIŚ CZAS GO ŻUŁA. WIADOMO, JAK PALEC ZNALAZŁ SIĘ W JEDZENIU. LOKAL POSTANOWIONO ZAMKNĄĆ, W SIECI OPUBLIKOWANO ZDJĘCIA KOSZMARNEGO ZNALEZISKA [FOTO]

Stacje benzynowe funkcjonują bez większych opóźnień. Niektórzy kierowcy zwolnieni z opisywanych ograniczeń

Jak relacjonują pracownicy stacji benzynowych, mimo nowych reguł – funkcjonują one sprawnie i bez większych opóźnień. Widać mobilizację społeczeństwa.

Co ciekawe, niektórzy kierowcy są zwolnieni z opisywanych wyżej ograniczeń. Mowa między innymi o tych, którzy są zatrudnieni w transporcie międzynarodowym. Takie osoby mogą bez większych problemów korzystać ze stacji benzynowych. Wtedy jedynym obowiązkiem jest założenie maseczki ochronnej na twarz, gdy dochodzi do płatności za zatankowane paliwo.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.