Takie obostrzenia wprowadzi rząd? Te miejsca mogą być pierwsze – czwarta fala

takie obostrzenia wprowadzi rząd

Takie obostrzenia wprowadzi rząd? Te miejsce mogą być pierwsze, jeśli chodzi o nowe restrykcje! Mowa o siłowniach, hotelach, restauracjach oraz sklepach. Choć rząd powtarza, że obostrzenia wprowadzać zamierza jedynie regionalnie, wszystko będzie zależeć od tego, jak duży będzie przyrost nowych zakażeń oraz hospitalizacji. W ostatnim tygodniu liczba nowych przypadków dość wyraźnie wzrosła. Prof. Andrzej Horban w rozmowie z radiem RMF mówił, jak mogą wyglądać pierwsze decyzje rządu. Poznamy je już na dniach?

Takie obostrzenia wprowadzi rząd? Te miejsca mogą być pierwsze! Czwarta fala

Coraz więcej mówi się o nowych obostrzeniach, które rzecz jasna związane są z czwartą falą zakażeń koronawirusem. Aktualnie w Polsce – co widać po statystykach z mijającego tygodnia – zakażeń w porównaniu do ostatnich miesięcy, jest coraz więcej. Co to oznacza w praktyce? Czy rząd planuje już teraz wprowadzić pewne ograniczenia, które będą mieć za zadanie powstrzymać rozwój kolejnej fali zakażeń?

Na antenie radia RMF głos w całej sprawie zabrał prof. Andrzej Horban, czyli nie kto inny, jak szef Rady Medycznej przy premierze. Uspokoił on, że aktualnie nie ma mowy o kolejnym zamykaniu całej gospodarki:

Zamykanie całej gospodarki na dziś nie jest brane pod uwagę.

Jeśli jednak sytuacja stale będzie się pogarszać, konieczne będzie podjęcie kilku kroków. Na start ma się do odbyć na poziomie regionalnym. Mowa tutaj o ograniczeniach w sklepach, restauracjach, hotelach i siłowniach.

ZOBACZ TAKŻE: TYLKO ZASZCZEPIENI ZATANKUJĄ SAMOCHÓD? NOWE, ZASKAKUJĄCE PRZEPISY! DYSTRYBUTOR URUCHOMI SIĘ, GDY POKAŻESZ CERTYFIKAT COVIDOWY!

Prof. Andrzej Horban: „Może być nawet do 10-15 tysięcy zakażeń dziennie”

Jak może przebiegać czwarta fala zakażeń? Wszystko postarał się niejako rozrysować prof. Andrzej Horban. Zaznaczył on jednak, że dominujący aktualnie wariant koronawirusa, choć jest bardziej zakaźny – często powoduje łagodniejszy przebieg choroby. Do tego dochodzą szczepienia.

Może być nawet do 10-15 tysięcy zakażeń dziennie. Na szczęście może być mniej hospitalizacji, bo wirus jest, jak się wydaje, mniej więcej o połowę łagodniejszy, choć bardziej zakaźny. Do tego dochodzi efekt szczepień – mówił w RMF prof. Andrzej Horban

źródło: wp.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.