Tyle kosztuje paliwo w Katarze. Będziecie w szoku

lepiej zatankuj

Tyle kosztuje paliwo w Katarze. Kraj, w którym właśnie zaczęły się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, wszystkim kojarzy się z wielką drożyzną. Ile w takim razie zapłacimy tam za zatankowanie samochodu niemal od pustego baku do pełna? Sprawdził to jeden z polskich dziennikarzy przebywających w Katarze. Dla rodaków może być to naprawdę szokujące. Szczegóły poniżej.

Tyle kosztuje paliwo w Katarze. Będzie w szoku, w Polsce to po prostu nierealne!

W ostatnich tygodniach Katar jest na ustach całego świata. Wszystko przez to, że właśnie w tym malutkim kraju odbywają się tegoroczne, wyjątkowe Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Są one innowacyjne pod wieloma względami – przede wszystkim jednak dlatego, że mundial pierwszy raz odbywa się w miesiącach zimowych. To przez katarską pogodę i panujące tam temperatury. W sezonie letnim uprawianie sportu w tamtejszych warunkach – czyli ekstremalnie wysokiej temperaturze – byłoby właściwie nierealne. Nawet teraz jest tam gorąco. 7 z 8 stadionów turnieju wyposażonych jest w klimatyzację. To również swego rodzaju innowacja.

Wiele mówiło się o bardzo drogich noclegach dla kibiców w Katarze. W sieci pojawiły się zdjęcia baraków, które według relacji miały kosztować w przeliczeniu nawet około 1000 złotych za noc. Mało tego – piwo w Katarze, w przeliczeniu na polską walutę, to koszt około 45-65 złotych za kubek. Ile zatem kosztuje tam paliwo? Będzie bardzo zaskoczeni. Sprawdził to dziennikarz Radosław Przybysz. Na Twitterze napisał:

Pierwsze tankowanie w Katarze. Z pustego baku do pełna – 66 riali (ok. 82 zł).

ZOBACZ TAKŻE: Znamy ceny Burgera Drwala. Oficjalnie: tak drogo jeszcze nie było. Zestaw prawie za 40 złotych!

Około 80 złotych za pełny bak paliwa w Katarze

Jak zdradza Radosław Przybysz z portalu Meczyki.pl, pierwsze tankowanie w Katarze z pustego baku do pełna, to koszt rzędu 66 riali. Daje to nieco ponad 80 złotych za pełny bak. W Polsce jest to po prostu nie do pomyślenia. W naszym kraju tę kwotę trzeba pomnożyć przynajmniej przez 3.

źródło: Twitter, o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.