Turyści padli ofiarą oszustów – tłumaczymy, jak działa ich sposób!

Turyści padli ofiarą oszustów

Długi weekend i piękna pogoda sprawiła, że wiele osób udało się na wycieczki. W dalszym ciągu obowiązują niektóre obostrzenia, w tym ograniczona ilość osób w pomieszczeniach zamkniętych. Ten fakt wykorzystują oszuści, którzy proponują turystom zwiedzanie np. Wawelu, omijając kolejki. Tłumaczymy, jak działają pseudo przewodnicy!

Turyści padli ofiarą oszustów

Za nami długi weekend. Tysiące osób chcąc wykorzystać wolny czas wybrało się nad morze, jeziora lub wyruszyli w podróż do zabytkowych miast. Do Krakowa udało się mnóstwo osób, jednak warto pamiętać, że w dalszym ciągu obowiązują niektóre obostrzenia. W wielu miejscach jest ograniczona ilość osób, dlatego turyści stojący w kolejkach do atrakcji nie mają gwarancji, że rzeczywiście uda im się zwiedzić wybrane miejsca. Ten fakt wykorzystali sprytni oszuści, którzy postanowili żerować na naiwności ludzi. O całym procederze jako pierwszy poinformował portal Srebrny Kompas, który wyjaśnił działania naciągaczy.

ZOBACZ TAKŻE: TURYŚCI POBILI SIĘ O MIEJSCE PARKINGOWE W ZAKOPANEM [WIDEO]

Okazuje się, że głównymi ofiarami oszustów stali turyści stojący w kolejkach. Naciągacze postanowili udawać przewodników, którzy gwarantują zwiedzanie m.in. Wawelu lub Katedry, bez stania w kolejce. W zamian oczekiwali zapłaty w wysokości 50 zł za osobę. Co ciekawe, wejściówka do Katedry Wawelskiej kosztuje jedynie 14 zł za bilet normalny, a więc korzystanie z usług pseudo przewodników jest słabo opłacalnym biznesem.

Jeśli jedziecie do Krakowa na Wawel i chcecie zwiedzać Katedrę uważajcie na oszustów podających się za przewodników i krojących na biletach. Kupujcie w kasach lub online – apeluje Przemek Saracen.

Oszuści podający się za przewodników wzbudzają zaufanie turystów eleganckim ubiorem oraz podrobioną legitymacją, dlatego wiele osób niestety zdecydowało się skorzystać z ich usług. Przypominamy, że jeżeli jesteście świadkami tego typu zachowań lub macie do czynienia z oszustami, koniecznie zawiadomcie o tym odpowiednie służby.

źródło: o2.pl, facebook.com, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.