Tureccy piłkarze salutowali po strzelonym golu. Chodzi o konflikt z Kurdami

tureccy piłkarze

Tureccy piłkarze salutowali po strzelonym golu – i to już po raz drugi w ostatnich dniach! Chodzi rzecz jasna o konflikt zbrojny w Syrii. Taką postawę krytykują środowiska piłkarskie na całym świecie. Nie od dziś bowiem wiadomo, że nawet UEFA jest przeciwna wiązaniu polityki ze sportem. Wielce prawdopodobne, że turecka federacja piłkarska spotka się z karami za tego typu zachowanie jej piłkarzy.

Tureccy piłkarze salutowali po strzelonym golu – i to niejednokrotnie

W ostatnim czasie bardzo głośno jest o konflikcie militarnym, w którym udział bierze Turcja. Tamtejsze wojsko wkroczyło na tereny Syrii i choć turecki rząd wszystko uznaje za operację pokojową, już teraz dochodzą głosy o ofiarach śmiertelnych. Mało kto lubi mieszanie polityki ze sportem, jednakże właśnie tego dopuścili się zawodnicy reprezentacji Turcji. W trwających eliminacjach do przyszłorocznych Mistrzostw Europy, mierzyli się oni niedawno z Albanią oraz Francją. W obu meczach po strzelonych golach, postanowili salutować do swoich kibiców. Było to ewidentnym przekazem w stronę sytuacji politycznej, jaka właśnie ma miejsce w tamtejszych rejonach.

ZOBACZ TAKŻE: WYPRODUKOWAŁ PONAD 70 KILOGRAMÓW ECSTASY! 61-LATEK W RĘKACH POLICJI Z WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO 

Czy UEFA postanowi ukarać Turcję?

Jak dobrze wiadomo, wszelkim przejawom manifestacji politycznych na stadionach, przeciwna jest UEFA. Choć kamery w pojedynku z Francją – prawdopodobnie celowo – nie pokazały jednoznacznych gestów tureckich piłkarzy, świat obiegły zdjęcia. Wynika z nich jasno, że federacja piłkarska ma prawo zająć się bliżej daną sprawą.

tureccy piłkarze

źródło zdjęcia: edition.cnn.com, tellerreport.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.