Trzy próby nielegalnego wtargnięcia imigrantów do Polski – służby zatrzymały uchodźców! [WIDEO]

Trzy próby nielegalnego wtargnięcia imigrantów do Polski

Sytuacja związana z napływem nielegalnych imigrantów wciąż nie jest stabilna. Na granicy polsko-białoruskiej pojawiają się kolejni uchodźcy, chcący przekroczyć granicę, by następnie udać się do Niemiec. Jak się okazuje, dziś miały miejsce trzy próby nielegalnego wtargnięcia imigrantów do Polski. Służbom udało zatrzymać się wszystkich uchodźców. 

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej

Ostatnie dni są dla polskich i białoruskich służb niezwykle intensywne. Wszystko za sprawą napływu nielegalnych imigrantów, którzy za wszelką cenę chcą dostać się do Niemiec. Na granicy powstało wielkie obozowisko, a dnia poprzedniego miało miejsce agresywne forsowanie granicy. Sytuacja nie jest stabilna, tym bardziej, że liczba napływających imigrantów stale rośnie.

Służby poinformowały, że noc z poniedziałku na wtorek była wyjątkowo spokojna, jednak wkrótce okazało się, że była to jedynie cisza przed burzą.

ZOBACZ TAKŻE: ROSYJSKIE SŁUŻBY SPECJALNE NA GRANICY POLSKO-BIAŁORUSKIEJ? NIEPOKOJĄCE INFORMACJE 

Trzy próby nielegalnego wtargnięcia uchodźców do Polski

Jak się okazuje, imigrantom udało się zniszczyć część ogrodzenia, dzięki czemu nielegalnie przedostali się na teren Polski. Warto dodać, że są to głównie osoby z Iraku, Afganistanu i Syrii. W okolicy Krynek liczba około stu uchodźców przekroczyła Polską granicę. Na szczęście służbom udało się udaremnić wszystkie próby wtargnięcia do kraju.

Wszystkie te próby zostały udaremnione, wszystkie te osoby zostały z powrotem przekierowane, doprowadzone na Białoruś – poinformowała mjr Katarzyna Zdanowicz, rzecznik Podlaskiego Oddziału Służby Granicznej.

Na ten moment szacuje się, że w okolicy miejscowości Kuźniki przebywa obecnie około 800 uchodźców, natomiast jeśli mowa o całej linii granicznej, może ich być nawet około 4 tys.

Warto dodać, że ogrodzenie zniszczone przez uchodźców naprawiono.


źródło: twitter.com, rmf24.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.