Trzecia dawka szczepionki już niebawem? Zaskakujące wieści DGP

trzecia dawka szczepionki

Trzecia dawka szczepionki już niebawem? Zaskakujące wieści podaje portal Wirtualnej Polski, powołując się na Dziennik Gazetę Prawną. Z informacji tam zawartych wynika, że rząd negocjuje dostawy kolejnych partii preparatów przeciwko COVID-19. Bardzo możliwe, że chodzi właśnie o trzecią dawkę szczepionki dla osób, które już przyjęły preparat. W portalu WP czytamy jeszcze wypowiedź, która pojawiła się w DGP: „Immunolodzy zaznaczają, że obserwują dynamikę spadku przeciwciał”.

Trzecia dawka szczepionki już niebawem? Zaskakujące wieści podaje Dziennik Gazeta Prawna!

Czy w Polsce właśnie zaczynają się przygotowanie do podawania zaszczepionym trzeciej dawki preparatu przeciwko COVID-19? Zaskakujące wieści przekazuje portal Wirtualnej Polski, powołując się na Dziennik Gazetę Prawną. Według podanych źródeł, polski rząd już negocjuje dostawy kolejnych partii preparatów.

Idąc dalej – powodem takiego zabezpieczenia w Polsce ma być obserwowana przez immunologów dynamika spadku przeciwciał. Wszytko w DGP tłumaczył Grzegorz Cessak, czyli szef Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych. Jego wypowiedź przytacza także WP, my natomiast jej fragmenty cytujemy poniżej:

Immunolodzy zaznaczają, że obserwują dynamikę spadku przeciwciał. Więc pojawia się obawa, że spadną one do takiego poziomu, który jest niewystarczający, by nasz organizm odpowiedział na tyle skutecznie, aby ochronić się przed chorobą. Wtedy dawka przypominająca będzie konieczna.

ZOBACZ TAKŻE: ZBIGNIEW BONIEK UDERZA W PIŁKARZA REPREZENTACJI POLSKI PO EURO 2020! O KOGO CHODZI? MOCNE SŁOWA PREZESA POLSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ, BURZA DOPIERO SIĘ ROZPĘTA?

„Dawka przypominająca” ma zwiększyć odporność i uzupełnić przeciwciała

Szczegółów dotyczących ewentualnej trzeciej dawki szczepionki podaje się jeszcze więcej. Według Dziennika Gazety Prawnej, w Polsce każda osoba może mieć zagwarantowane po jednej dawce szczepionki.

Główne zadanie zgromadzenia zapasu szczepionek, to możliwość podjęcia działania awaryjnego w przypadku wystąpienia nowych, groźnych mutacji. Wtedy bez problemu można uruchomić tak zwane szczepienie uzupełniające.

Na koniec warto wspomnieć o ostatnim raporcie dobowym zakażeń. Według niego, minionej doby nie odnotowano w Polsce żadnego zgonu, który był bezpośrednio spowodowany COVID-19. Nowych zakażeń było natomiast jedynie 52. W szpitalach według najnowszych danych przebywa aktualnie jedynie nieco ponad 1000 osób z COVID-19.

źródło: Wirtualna Polska, Dziennik Gazeta Prawna

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.