Gej adoptował sześcioro niepełnosprawnych dzieci – nie wyklucza powiększenia rodziny!

Gej adoptował sześcioro niepełnosprawnych dzieci

Samotny gej adoptował sześcioro chorych dzieci. Pierwsze dziecko adoptował mając zaledwie 21 lat. Od zawsze wiedział, że chce pomagać potrzebującym, więc jak tylko stało się to możliwe – zaczął spełniać to marzenie. Swoim życiem dzieli się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Poznajcie historię Benjamina!

Gej adoptował sześcioro dzieci

Benjamin Carpenter ma 37 lat i mieszka w Wielkiej Brytanii. Jest mężczyzną o ogromnym sercu i od zawsze chciał pomagać potrzebującym, w szczególności dzieciom z niepełnosprawnościami. W wieku 21 lat zdecydował się na zostanie ojcem adopcyjnym po raz pierwszy. O pozwolenie starał się aż 3 lata. Obecnie jest tatą 14-letniego Jacka cierpiącego na autyzm, 11-letniej Ruby wymagającej specjalnej opieki, 9-letniej niesłyszącej Lily, 6-letniego Josepha z zespołem Downa, a także 2-letniego Louise’a z porażeniem mózgowym.

Nigdy nie chciałem być biologicznym ojcem, bo bycie rodzicem to znacznie więcej niż biologia. (…) Chciałem pomagać dzieciom, które najbardziej potrzebują kochającego domu – wyznał niegdyś Benjamin, który jest zadeklarowanym gejem.

Warto dodać, że w Wielkiej Brytanii o adopcję mogą starać się nie tylko osoby homoseksualne, ale również osoby samotne.

ZOBACZ TAKŻE: 10-LETNIA BRYTYJKA ZASZŁA W CIĄŻĘ – JEJ RODZINA MYŚLAŁA, ŻE PRZYTYŁA! KTO JEST OJCEM DZIECKA?

W 2019 roku Benjamin musiał stawić czoła ogromnej tragedii. Jego adopcyjny syn Teddy zmarł na sepsę. Po żałobie mężczyzna zdecydował się na adopcję kolejnego dziecka.

Jestem dumny, że stworzyłem tak dużą rodzinę i zapewniłem tym dzieciom stabilny, kochający dom, w którym mogą się rozwijać. (…) Nie wykluczam, że będę mieć jeszcze więcej dzieci – powiedział Ben w rozmowie z Daily Mail.

Warto również wspomnieć, że Benjamin pracował niegdyś był opiekunem społecznym, a więc wiedział z czym wiąże się opieka nad chorymi dziećmi.

 

źródło: twitter.com, topniusy.eu

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.