Tragedia na weselu w Nisku. 17 zatrutych, jedna osoba nie żyje

tragedia na weselu

Tragedia na weselu w Nisku. W wyniku zatrucia salmonellą, 17 osób biorących udział w zabawie trafiło do szpitala. Dla ojca pana młodego wszystko skończyło się tragicznie – 71-latek zmarł. Jak donoszą dziennikarze portalu gazetakrakowska.pl, w danym lokalu zatruć mieli się także goście innej imprezy, dwa tygodnie wcześniej. 

Tragedia na weselu w Nisku

Tragedia rozegrała się w dzień po weselu w Nisku, gdzie bawiło się 120 gości. 17 z nich trafiło do szpitala z objawami ostrego zatrucia. Okazało się, że przyczyną miała być salmonella. Jak podaje portal wiadomości Radia Zet, na zabawie serwowane były między innymi sałatki z majonezem, potrawy z drobiu oraz ciasta. Dla ojca pana młodego wszystko skończyło się bardzo tragiczne. 71-letni mężczyzna zmarł. Gazeta Krakowska donosi, że przyczyną zgonu miał być zawał serca, a wykazać miała to sekcja zwłok. Rodzina jest jednak innego zdania, a do poszkodowanego trzykrotnie miała przyjeżdżać karetka pogotowia.

Sanepid wziął pod lupę feralny lokal gastronomiczny

O sprawie natychmiast zrobiło się głośno, a feralnym lokalem od razu zainteresowała się Prokuratura Rejonowa w Nisku a także Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny. Na temat aktualnej działalności miejsca, gdzie zatruło się wiele osób, wypowiedziała się Maria Budkowska, Powiatowy Inspektor Niżańskiego Sanepidu:

Lokal jest już w zasadzie unieruchomiony i będzie na pewno zamknięty. Jego otwarcie będzie ponownie możliwe po potwierdzeniu bezpieczeństwa prowadzonej działalności. To jest szereg procedur i dopilnujemy tego.

ZOBACZ TAKŻE: MOMENT WYLANIA RZEKI W KATOWICACH!

źródło zdjęcia: echodnia.eu

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.