Moment wylania rzeki w Katowicach [WIDEO]

moment wylania rzeki

Moment wylania rzeki w Katowicach! Cała Polska żyje ogromną ulewą, która dla Katowic okazała się tragiczna. Podtopieniu uległo wiele domostw, zalane zostały także parkingi, a co za tym idzie – auta mieszkańców. To jednak nie wszystko. Wskutek intensywnych opadów, wylała miejscowa rzeka Rawa. Meteorolodzy ostrzegają, że nawalne deszcze, a także burze z gradem, po raz kolejny mogą nawiedzić Katowice.

Ogromna nawałnica w Katowicach

Burza która przeszła wczoraj nad Katowicami, okazała się opłakana w skutkach. Ucierpiało wiele domostw, dróg, pozalewane są także liczne auta mieszkańców. Drogowcy zmuszeni byli na zamknięcie między innymi tunelu pod rondem. Gdyby tego było mało, woda zalała także przejazdy pod wiaduktami. Strażacy mieli ręce pełne roboty. Najgroźniej było na rzece Rawie, która osiągnęła w pewnym momencie maksymalny poziom.

Moment wylania rzeki w Katowicach

W sieci pojawiło się amatorskie nagranie, pokazujące moment wylania rzeki w Katowicach. Rzeka Rawa osiągnęła w pewnym momencie maksymalny poziom, po czym – w akompaniamencie ulewnego deszczu – wystąpiła z koryta. Wszystko działo się wzdłuż Bulwarów. Jak donoszą internauci, był to pierwszy raz, kiedy rzeka w tym miejscu wystąpiła z wysokiego betonowego koryta. Pokazuje to skale opadów, z jakimi przyszło się mierzyć mieszkańcom Katowic.

Pojawiły się także nagrania, pokazujące zalane samochody w podziemnym garażach. Widok ten jest niezmiernie przykry, a wszystko można zobaczyć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: ZAKAZ WYPRZEDZANIA DLA CIĘŻARÓWEK?

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.