Trąba powietrzna na plaży we Włoszech – są ranni [WIDEO]

Trąba powietrzna na plaży

Trąba powietrzna na plaży we Włoszech! Turyści zostali zmuszeni do nagłej ewakuacji. Świadkowie relacjonują, że widać było lecące na kilka metrów parasole i leżaki. Niestety nie wszystkim udało się uciec. Jak informują włoskie media, 5 osób zostało rannych. Ponadto łamiące się drzewa uszkodziły okoliczne budynki.

Trąba powietrzna na plaży we Włoszech!

Włoskie media poinformowały, że przez plażę w nadmorskim kurorcie Marina di Pescoluse przeszła niebezpieczna trąba powietrzna. Do niepokojących wydarzeń doszło wczesnym południem, kiedy na miejscu znajdowało się mnóstwo turystów i plażowiczów. Świadkowie zdarzenia relacjonują, że zjawisko trwało jedynie kilka minut, jednak straty okazały się całkiem spore.

Widzieliśmy parasole i materace odlatujące na trzy metry, od razu usłyszeliśmy karetki – poinformowali turyści.

W sieci opublikowało nagrania z tych niebezpiecznych wydarzeń. Rzeczywiście, wygląda to bardzo niepokojąco. Plażowicze zostali zmuszeni do natychmiastowej ewakuacji, jednak nie wszystkim udało się uciec lub schronić. Włoskie media podają, że w wyniku trąby powietrznej co najmniej 5 osób zostało rannych. Co więcej, wiatr wyrządził również inne szkody. Łamiące się drzewa zniszczył okoliczne budynki, a ponadto zniszczona została wieża ratowników.

ZOBACZ TAKŻE: DZIEWCZYNKA DRYFOWAŁA NA DMUCHANYM JEDNOROŻCU NA ŚRODKU MORZA. GDZIE BYLI RODZICE? [WIDEO]

Warto wspomnieć, że to nie pierwszy przypadek silnych wiatrów we Włoszech. Dokładnie 5 sierpnia w Cefalù leżącym w prowincji Palermo na Sycylii doszło do podobnych wydarzeń. Na szczęście żadna z osób nie ucierpiała.

.

Włochy to niestety nie jedyny kraj, który nawiedził silny wiatr. W Stany Zjednoczone uderzył huragan Laura, który wyrządził mnóstwo zniszczeń. Wiatr wieje tam z prędkością około 240 km/h, a co najmniej 285 tys. osób nie ma dostępu do prądu. Oprócz wiatru huragan niesie ze sobą także niebezpieczne opady, które grożą powodziami.

źródło: twitter.com, wiadomosci.gazeta.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.