Tomasz Kot jako Nikola Tesla! Zagra postać wielkiego wynalazcy

Tomasz Kot jako Nikola Tesla! Polak wcieli się w rolę słynnego wynalazcy w biografii „Nikola”, którego reżyserem jest Anand Tucker. Aktor poinformował fanów o tym na swoim Instagramie. Ostatnie sukcesy Kota pokazują, że ciężką pracą można osiągnąć niesamowity sukces.

Tomasz Kot jako Nikola Tesla

Jak podaje serwis Deadline, Tomasz Kot zagra słynnego wynalazcę, Nikola Tesle. Reżyser i autor scenariusza, Anand Tucker, znany jest z produkcji filmów takich jak: Oświadczyny po irlandzku czy Troje do pary. Sam reżyser stwierdził, że fakt, iż wybrał Kota do tej roli, to Zimna Wojna Pawła Pawlikowskiego. Film ten odniósł międzynarodowy sukces a pochwały nie miały końca.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Szanowni! Szczęśliwy jestem baaardzo szczęśliwy a serce mi bije tak samo jak przed „Skazanym na bluesa” i „Bogami”! Jest moc! Link w bio

Post udostępniony przez Tomasz Kot (@tomasz_kot.official)

W filmie Nikola, główna postać zmaga się dodatkowo z problemami finansowymi i problemami życiowymi, jednocześnie będąc szanowanym wynalazcą. Tak właśnie wstępnie opisują bohatera produkcji. Póki co nie ma informacji o pozostałych aktorach w filmie, jednak niedługo powinny się pojawić wstępne informacje.

Tomasz Kot Instagram

Tomasz Kot pochwalił się tą informacją na swoim Instagramie. Jak sam napisał: jestem bardzo szczęśliwy a serce mi bije tak samo jak przed Skazanym na bluesa i Bogami

 

Przypominamy, że jeszcze niedawno, polski aktor pojawił się w amerykańskim magazynie Vogue. To ogromne wyróżnienie, a wszystko za sprawą Zimnej Wojny u boku przepięknej i utalentowanej Joanny Kulig. Pan Tomasz coraz częściej jest doceniany za granicą.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

@therealpeterlindbergh @vogue @riannevanrompaey

Post udostępniony przez Tomasz Kot (@tomasz_kot.official)

Nikola Tesla biografia wynalazki

Przybliżając postać Nikola Tesli, był fizykiem, wynalazcą, inżynierem. Odpowiedzialny za wiele osiągnięć w świecie nauki. Między innymi skonstruował wiele urządzeń do wytwarzania i wykorzystywania prądu przemiennego. Dodatkowo na swoim koncie miał wynalezienie silnika elektrycznego, baterii słonecznej, radia czy elektrowni wodnej. To jedne z wielu jego wynalazków.

Czekamy na więcej informacji dotyczących filmu z udziałem Tomasza Kota. 

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.