Jak ustawić domyślną przeglądarkę w komputerze?

Jak ustawić domyślną przeglądarkę w komputerze? Wielu z nas ma swoje ulubione aplikacje i programy, mimo, że rynek oferuje ich całą gamę. Powody do przyzwyczajenia mogą być różne. Problem zaczyna się jednak wtedy, gdy uwielbiana przez nas przeglądarka nie jest otwierana automatycznie. Poniżej pokażemy kilka sposobów na to, jak dany problem rozwiązać i cieszyć się personalnymi ustawieniami!

Jak ustawić domyślną przeglądarkę w Windows 10?

Poradnik zaczniemy od zaprezentowania, jak należy zrobić domyślną przeglądarkę w systemie operacyjnym Windows 10. Wszystko z tego względu, że obecnie coraz więcej ludzi korzysta własnie z tejże edycji systemu serwowanej przez Microsoft. W dodatku ta metoda jest niezwykle łatwa i nikt nie powinien mieć z nią problemu.

  • Pierwszym krokiem będzie wybranie przycisku „Start” oraz wpisanie tam kwestii „Domyślne aplikacje”.
  • W wynikach wyszukiwania należy następnie odnaleźć pozycję „Domyślne aplikacje”. 
  • Na sam koniec odnajdujemy tam sekcję „Przeglądarka sieci Web” – teraz wszystko odbywa się bardzo intuicyjnie i z łatwością na przeglądarkę domyślną, możemy ustawić wybraną przez nas, ulubioną aplikację.

Jak ustawić domyślną przeglądarkę Google

Jak jednak wiadomo, nie każdy jest w posiadaniu Windowsa 10. Na szczęście, łatwe ustawienie domyślnej przeglądarki można zastosować w każdej z nich. Co więcej, często już podczas instalacji, aplikacja pyta czy ma być domyślną na naszym komputerze. Gdy jednak pominiemy ten krok, lub się rozmyślimy, nadal możemy wszystko zmienić.

Na pierwszy ogień weźmy Google Chrome, a więc jedną z najbardziej popularnych przeglądarek internetowych. Następnie podejmuje się kolejne kroki:

  • Należy otworzyć Google Chrome.
  • Klikamy „Więcej” znajdujące się w prawym górnym rogu.
  • Klikamy pozycję „Ustawienia”.
  • Odnajdujemy sekcję „Domyślna przeglądarka” i wybieramy „Ustaw jako domyślną”. Gdy jednak nie widać przycisku „Ustaw jako domyślną” oznacza to, że Google Chrome jest już domyślną przeglądarką.
Jak ustawić domyślną przeglądarkę Mozilla

Choć we wszystkich przeglądarkach, proces ustawiania ich na domyślne przebiega podobnie, pokażemy jeszcze jak się to robi w Mozilli. Jest ona bowiem również jedną z najbardziej popularnych przeglądarek.

  • Wchodzimy w przycisk „Menu” i wybieramy „Opcje”.
  • Odszukujemy panel „Ogólne” i wybieramy „Ustaw jako domyślną…”
  • I zrobione! Wychodzimy z ustawień i sprawdzamy, czy powyższe działania pomogły.

źródło zdjęć: itsfoss.com, mozilla.org

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.