To zastali pod schroniskiem. „Szukamy wszelkich informacji o tej kanalii” [FOTO]

to zastali pod schroniskiem

To zastali pod schroniskiem. Dramatyczny post w serwisie Facebook opublikowało Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Wałbrzychu. Potwornego zachowania w szalejącą śnieżycę miało dopuścić się dwóch mężczyzn. To właśnie oni podczas największych opadów śniegu i mrozu, przed wejściem do obiektu pozostawili przywiązanego psa. Zwierzę cudem przeżyło. Szczęśliwie i zupełnym przypadkiem natknęli się na nie pracownicy – wszystko dlatego, że sytuacja miała miejsce w niedzielę, gdy schronisko jest nieczynne. Szczegóły poniżej.

To zastali pod schroniskiem. „Szukamy wszelkich informacji o tej kanalii” [FOTO]

Dramat pod schroniskiem dla zwierząt w Wałbrzychu. Pracownicy placówki w niedzielę – dzień wolny od pracy, kiedy obiekt jest nieczynny – odkryli coś potwornego. Mianowicie, znajdując się przypadkiem w pobliżu zauważyli, że do bramy wejściowej do schroniska ktoś przywiązał łańcuchem psa. Na domiar złego, wszystko miało miejsce podczas intensywnej śnieżycy i dużego mrozu. Zwierzę miało wiele szczęścia, że w ogóle przeżyło, oraz że pracownicy zrządzeniem losu akurat znaleźli się obok Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wałbrzychu. W emocjonalnym wpisie na Facebooku czytamy:

Długo zastanawialiśmy się czy upublicznić to, co zastaliśmy dzisiaj pod schroniskiem. Ale stwierdziliśmy, że miarka się przebrała i szukamy wszelkich informacji o tej kanalii, która zostawiła w taką pogodę w taki sposób psa. Możecie być pewni, że pies nie wróci do tej kreatury.

Pod wpisem pojawiły się zdjęcia. Widać na nich, że zwierzę przywiązano w ten sposób, iż nie mogło się ono zbytnio poruszać. Wszystko można zobaczyć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: Zakaz wstępu do lasów aż do końca marca! Zagrożenie jest poważne

„Prosimy o wszelkie informacje dotyczące właściciela tego cudownego psa”

Pracownicy schroniska nie chcą dać za wygraną i zamierzają odszukać właścicieli przywiązanego do bramy psa. W dalszej części emocjonalnego wpisu czytamy:

Chcemy, żeby sprawiedliwość sama osądziła co z takim elementem zrobić. Na usta cisną się nam najgorsze możliwe słowa, które znamy. I życzymy, aby w przyszłości ktoś zostawił w taki sam sposób tego (tych) osobników pod szpitalem lub pod domem opieki, oby Wasze dzieci się Wam odwdzięczyły w taki sam sposób w przyszłości.

Po czym dodano:

Prosimy o wszelkie informacje dotyczące właściciela tego cudownego psa. Możecie do nas pisać na Messenger, mailowo lub dzwonić telefonicznie.

Autorzy posta spotkali się z wielkim odzewem społeczeństwa. Z uwagi na rozgoryczenie komentujących, zmuszeni byli jednak wyłączyć komentarze pod postem.

źródło: o2.pl, Facebook; foto: Facebook – Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Wałbrzychu

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.