Przerażające odkrycie w lumpeksie. Od razu przyjechała policja [FOTO]

przerażające odkrycie w lumpeksie

Przerażające odkrycie w lumpeksie. Do bardzo nietypowej i stosunkowo niebezpiecznej sytuacji doszło w sklepie z odzieżą używaną nieopodal Zamościa – w gminie Łabunie. W kartonach z dostawą używanych ubrań odkryto coś, co przebywające na miejscu kobiety dosłownie zmroziło. Momentalnie na miejsce wezwano policję. W sieci pojawiły się zdjęcia niebezpiecznego znaleziska. Szczegóły i zdjęcia poniżej.

Przerażające odkrycie w lumpeksie. Od razu przyjechała policja [FOTO]

Do bardzo nietypowej i stosunkowo niebezpiecznej sytuacji doszło w sklepie z odzieżą używaną nieopodal Zamościa (gmina Łabunie, województwo lubelskie). Do tak zwanego „lumpeksu” przyjechały kartony z dostawą używanych ubrań, które miały być oczywiście sprzedawane w sklepie. W jednym z worków znajdowała się pościel, która również miała być przeznaczona na sprzedaż. To właśnie w niej znajdował się przedmiot, który przeraził pracownice punktu.

Jak czytamy w o2.pl – kobiety podczas sprawdzania towaru, w worku z pościelą odkryły broń. Pistolet znajdował się właśnie w rzeczonej pościeli. Na miejsce natychmiast wezwano policję. To właśnie funkcjonariusze zabezpieczyli broń i dokonali jej wstępnych oględzin. Okazał się nią pistolet Walther PPK kaliber 8 milimetrów. Oprócz niego odnaleziono 6 sztuk amunicji. Na Facebooku Lubuskiej Policji czytamy:

Podczas rozpakowywania towaru w sklepie z używaną odzieżą właścicielka odnalezła pistolet Walther PPK. Broń wraz z amunicją znajdowała się w pościeli, która szykowana była do sprzedaży. Z naszych ustaleń wynika, że towar trafił do Polski z Niemiec.

W mediach społecznościowych opublikowano także zdjęcia nietypowego znaleziska:

ZOBACZ TAKŻE: To zastali pod schroniskiem. „Szukamy wszelkich informacji o tej kanalii” [FOTO]

Broń oddana do ekspertyzy. Policja doradza, jak postępować w przypadku odkrycia takiego znaleziska

Broń trafiła na badania batalistyczne, gdzie zostanie poddana szczegółowej ekspertyzie. Według ustaleń mundurowych, pistolet dotarł do naszego kraju z Niemiec. Co w przypadku, gdy dokonamy podobnego odkrycia? Policjanci korzystając z okazji tłumaczą, jak należy się wtedy zachować:

Pamiętajmy, że niedopuszczalne jest wchodzenie w posiadanie broni czy amunicji, nie będąc uprawnionym do tego stosownym zezwoleniem. Przepisy w tym zakresie są jednoznaczne. Posiadanie chociażby jednego naboju może przysporzyć wielu kłopotów. W przypadku odnalezienia tego typu przedmiotów zawsze należy poinformować policję.

źródło: o2.pl, Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.