To wydarzy się w środę! Lepiej się na to przygotować, wskazano regiony Polski

co się dzieje w Polsce

To wydarzy się w środę! Początek w niektórych miejscach Polski zobaczymy już nad samym ranem. Jak donoszą media, nadszedł kompletny kres pięknej, złotej polskiej jesieni, jaką mieliśmy okazję oglądać w tym roku. Już w środę 16 listopada w naszym kraju pojawią się pierwsze opady śniegu. Czas przygotować się na iście zimową aurę i wyciągnąć cieplejsze rzeczy z szafy. W których regionach Polski powinniśmy spodziewać się pierwszych opadów śniegu? Szczegóły poniżej.

To wydarzy się w środę! Początek już nawet nad samym ranem, lepiej być gotowym

Wszelkie prognozy wskazują na to, że piękna, ciepła, złota polska jesień odeszła już zupełnie w niepamięć. Pogoda do tej pory i tak nas rozpieszczała. Teraz natomiast musimy przygotować się na duże ochłodzenie i… pierwsze opady śniegu. Takie mogą wystąpić już nawet w środę 16 listopada. Eksperci od jakiegoś czasu zapowiadali, że zdecydowanie zimniejsza będzie już noc z wtorku na środę. Jej efekty możemy zobaczyć rano na pojazdach – niewykluczone, że przydadzą się drapaczki do szyb. To jednak nie koniec.

W środowe popołudnie oraz w godzinach wieczornych spodziewane są pierwsze opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Miejscami może pojawić się też krupa śnieżna. Jak czytamy w o2.pl, doświadczyć tego mogą mieszkańcy takich regionów, jak choćby Śląsk, Lubelszczyzna, Mazowsze, Ziemia Łódzka oraz Małopolska. Niestety, wystąpić mogą też oblodzenia, co będzie bardzo niebezpieczne zarówno dla pieszych, jak i dla kierowców.

ZOBACZ TAKŻE: W tym miejscu wydarzy się dramat? Jackowski wziął do rąk mapę i nagle stało się to…

Trudne warunki dla kierowców. Będzie bardzo ślisko

Śnieg według wstępnych prognoz wystąpi jeszcze w czwartek i w piątek. W czwartek biały puch może pojawić się na obszarach województwa śląskiego i małopolskiego, natomiast dzień później w województwie lubelskim. Wiele wskazuje jednak na to, że śnieg nie będzie się utrzymywać i dość szybko zniknie. Będzie to jednak pierwsze zderzenie z zimą w trwającym jesiennym okresie.

Szczególnie uważać muszą jednak kierowcy. Wielu z nich nie wymieniło jeszcze opon. Warunki mogą okazać się bardzo trudne, wszystko wskazuje na to że będzie ślisko. To samo tyczy się pieszych – ślisko może być bowiem także na chodnikach. W kolejnym tygodniu ma być jeszcze chłodniej.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.