To wydarzy się gdy „trzy dziewiątki staną obok siebie”. Przepowiednia „polskiego Nostradamusa”

to wydarzy się

To wydarzy się gdy „trzy dziewiątki staną obok siebie”! Ostatnio znów bardzo głośno jest o przepowiedni tak zwanego „polskiego Nostradamusa”. Chodzi o wielki kataklizm, który może nawiedzić niektóre regiony Polski w tym Dolny Śląsk. Co warte podkreślenia – ta sama osoba miała dokładnie przewiedzieć poprzednią tragiczną powódź w Polsce w 1997 roku. Kiedy ma nadejść zagrożenie? Filip Fediuk dokładnie to określił. Czy historia zatoczy koło?

To wydarzy się gdy „trzy dziewiątki staną obok siebie”. Przepowiednia „polskiego Nostradamusa” budzi grozę, już raz to przewidział

W ostatnim czasie – głównie za sprawą głośnego serialu „Wielka woda” z Netflixa – wiele osób znów zaczęło żyć tragicznymi wydarzeniami z 1997 roku, kiedy Wrocław i inne dolnośląskie miejscowości znalazły się pod wodą. Wszystko przez powódź „tysiąclecia”. Wraz z traumatycznymi wspomnieniami powróciła też pamięć o strasznej przepowiedni pochodzącej od Filipa Fediuka. Nazywany „polskim Nostradamusem” mężczyzna miał przewidzieć dramat z 1997 roku. Pochodzący ze Starego Waliszowa w Kotlinie Kłodzkiej przed laty – w 1975 roku – miał powiedzieć, że kataklizm nadejdzie „gdy spotkają się trzy siódemki”. Chodziło rzecz jasna o datę. Nieco ponad 20 lat później, w znamiennym 1997 roku wszystko się ziściło. Powódź nadeszła w lipcu. Serwis o2.pl przytacza fragment tekstu z portalu twojapogoda.pl:

W lipcu 1997 roku potężne ulewy doprowadziły do powodzi na Nysie Kłodzkiej, której poziom sięgał w Kotlinie Kłodzkiej niemal 9 metrów. 7 lipca fala powodziowa przetoczyła się przez Kłodzko. Mieszkańcy przypomnieli sobie wówczas prorocze słowa Filipka, który nie doczekał kataklizmu, umierając 5 lat wcześniej.

Filipek – bo tak nazywano Filipa Fediuka – przepowiedział coś jeszcze. Tym razem dramat ma nastąpić, kiedy spotkają się „trzy dziewiątki”.

ZOBACZ TAKŻE: Nowy horror z klaunem. Ludzie w kinach mdleją i wymiotują. Będzie w Polsce

„Ostateczny koniec nadejdzie, gdy trzy dziewiątki staną obok siebie”

Zdaniem Fediuka, który zmarł jeszcze przed powodzią w 1997 roku – spotkanie się obok siebie trzech dziewiątek w dacie, może oznaczać koniec świata. Przepowiednia popularna jest przede wszystkim w Kłodzku, bo tyczy się bezpośrednio tego miasta:

Ostateczny koniec nadejdzie, gdy trzy dziewiątki staną obok siebie, wówczas i lew kłodzki pysk w wodzie umoczy.

Prawdopodobnie chodzi o lwy znajdujące się między innymi na kłodzkim ratuszu oraz na tamtejszej Twierdzy. Serwis twojapogoda.pl zauważa jednak, że aby woda ich sięgnęła, fala musiałaby mieć aż 20 metrów wysokości. Wiązałoby się to z zalaniem całego miasta. Później fala dotarłaby też między innymi do Wrocławia.

źródło: o2.pl, twojapogoda.pl; foto: YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.