To się właśnie dzieje w Korei Północnej! Świat w szoku przygląda się sytuacji

to się własnie dzieje w korei

To się właśnie dzieje w Korei Północnej! Cały świat w wielkim szoku przygląda się komunikatom, które napływają z tego kraju. Mianowicie, jak w miniony czwartek oficjalnie potwierdziły władze Pjongjangu – w Korei Północnej wykryto pierwszy przypadek koronawirusa. Tak, to nie pomyłka – dopiero teraz oficjalnie potwierdzono pierwsze zakażenie. Warto przypomnieć, że cały świat z wirusem zmaga się już od ponad dwóch lat. Gdyby jednak tego było mało, już kolejnego dnia w Korei Północnej wykryto aż 18 tysięcy kolejnych zakażeń. Kim Dzong Un natychmiast podjął specjalne kroki.

To się właśnie dzieje w Korei Północnej! Świat w szoku – wszyscy przyglądają się rozwojowej sytuacji

Niebywałe wieści nadeszły z Korei Północnej – i to w momencie, gdy nikt się tego nie spodziewał. Mianowicie, dopiero teraz oficjalnie ogłoszono tam pierwszy przypadek wystąpienia koronawirusa. Chodzi o wirusa, który od ponad dwóch lat paraliżował życie niemal na całym świecie. Kim Dzong Un wytrwale uważał, że jego kraj skutecznie broni się przed epidemią. Tymczasem, gdy cały świat w dużym stopniu opanował niepokojącą sytuację – władze w Pjongjangu ogłosiły pojawienie się tam wirusa. Stało się to w czwartek, natomiast już w piątek ogłoszono aż 18 tysięcy nowych przypadków choroby.

„Rzeczpospolita” na łamach swojego portalu przytacza oficjalny komunikat, jaki pojawił się w północnokoreańskiej agencji KCNA. Napisano tam:

Doszło do poważnego incydentu w kraju, pojawiła się luka w naszym nadzwyczajnym froncie kwarantanny, który dawał nam bezpieczeństwo przez minione dwa lata i trzy miesiące, poczynając od 2020 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Brak głosów na Polskę od ukraińskiego jury na Eurowizji. Ukraińcy przepraszają i wyjaśniają!

RMF24.pl: „Kim Dzong Un nakazał użycie wojska”

Jak podaje portal RMF24.pl, Kim Dzong Un w związku z niepokojącą sytuacją „nakazał użycie wojska”. Jego zadaniem jest ustabilizowanie dostaw leków do Pjongjangu, gdzie ma znajdować się ognisko zakażeń.

Ponadto w Korei Północnej miało odbyć się specjalne posiedzenie, podczas którego Kim Dzong Un skrytykował między innymi sektor ochrony zdrowia publicznego. Przy okazji można było zobaczyć przywódcę Korei Północnej w maseczce po raz pierwszy od momentu wybuchy epidemii.

źródło: Rzeczpospolita, RMF24.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.