To nie wszystkim się spodoba! Kontrowersyjna decyzja przed finałem Euro 2020 [FOTO]

to nie wszystkim się spodoba

Nie wszystkim się to spodoba! Kontrowersyjna decyzja tuż przed finałem Euro 2020 stała się faktem. Jak dobrze wiadomo, choć UEFA zastrzega, że stadiony powinny być wolne od wszelkiego rodzaju przejawów polityki – w finale manifestowane będą pewne poglądy. Chodzi o malutki samochodzik, który na niektóre spotkania przywozi piłkę na środek boiska. Przybierze on bowiem wyjątkowe barwy.

Nie wszystkim się to spodoba! Kontrowersyjna decyzja przed finałem Euro 2020!

Finał Mistrzostw Europy 2020 – które z wiadomych względów, wyjątkowo rozgrywane są w roku 2021 – odbędzie się już w niedzielę wieczorem. Na przeciwko siebie staną w nim dwie dotychczas najmocniejsze reprezentacje, które do tej pory nie znalazły pogromcy w trwającym turnieju. Mianowicie, będą to kadry narodowe Włoch oraz Anglii. W teorii łatwiej powinno być tym drugim, gdyż pojedynek rozgrywany będzie na legendarnym stadionie Wembley w Londynie. Obserwatorzy zgodnie twierdzą jednak, że równiejszą formę na Euro prezentują Włosi. Dotychczas mierzyli się oni też z teoretycznie lepszymi rywalami niż Anglia.

Mecz poprzedni jednak małe, symboliczne wydarzenie. Już wcześniej – na przykład w meczu otwarcia Euro, piłkę na środek boiska dostarczył malutki samochodzik od sponsora turnieju, marki Volkswagen. Jak się okazuje, to samo wydarzy się przed finałem. Tym razem zdecydowano jednak, że pojazd przybierze tęczowe barwy.

ZOBACZ TAKŻE: EKIPA FRIZA WYSADZIŁA DLA ZABAWY SAMOCHÓD. MIAŁO TO BYĆ PREZENTEM URODZINOWYM. INTERNAUTOM SIĘ TO NIE SPODOBAŁO [WIDEO]

Tęczowy samochodzik zabawka dostarczy piłkę na finał Euro 2020

Tęczowy samochodzik, który dostarczy piłkę na finał Euro 2020, już teraz budzi wielkie emocje. Warto jednak wspomnieć, że jeszcze niedawno UEFA zabroniła podświetlenia stadionu w Monachium właśnie tęczowymi barwami. Działo się to przy okazji meczu Niemców z Węgrami. Tym razem sprzeciwu jednak nie było. Tęczowy samochodzik to nic innego jak wyraźny sygnał wsparcia dla osób LGBT.

O sytuacji na swoim Instagramie wspomniała także marka Volkswagen. Napisano tam:

Gotowy, ustawiony, naładowany. Z czystą dumą. Na finałowym meczu Euro 2020 dzielmy się miłością. Razem!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Volkswagen (@volkswagen)

źródło: Sportowe Fakty, Twitter, Instagram

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.