To nagranie przeraża. Dramatyczne skutki tornada w Chinach

Wczoraj w Chinach narażonych na zagrożenie życia było kilkaset osób. Na poniższym wideo widać ogromne tornado, które niosło za sobą spustoszenie. To nagranie przeraża, gdyż widać na nim jaka towarzyszyła mu siła. Ulice Chin po tym zjawisku, wyglądają wstrząsająco. 

Tornado i jego skutki

Na powyższym wideo widać o jakiej sile mowa. Niektóre osoby postanowiły nagrać całe zdarzenie, jednak sporo ryzykowały, gdyż mogły nie zdążyć się schronić. W północno-wschodniej części Chin, trąba powietrzna spowodowała liczne skutki. Trwała natomiast kilka minut. To nagranie przeraża.

Jak podaje Wang Shuren, szef lokalnej straży pożarnej, służby ratunkowe rozpoczęły poszukiwania osób, które mogły zostać uwięzione w gruzach. Wiele fabryk i domów zostało zniszczonych i istnieje prawdopodobieństwo, że są jeszcze uwięzieni ludzie. Dlatego postarają się zrobić wszystko, co w ich mocy, aby jak najmniej ludzi ucierpiało. Wraz z tym żywiołem, spadły ogromne ilości deszczy i gradu. Zerwane linie energetyczne i zniszczone domy, to tylko jedne z wielu skutków. Na zagranicznych stronach pojawia się nagranie, które ukazuje całe zjawisko.

Tornado ofiary

Niestety tornado wyrządziło wiele szkód. W związku z tym, śmierć poniosło aż 6 osób. Natomiast 200 jest rannych, a akcja ratunkowa nadal trwa. Dlatego te liczby mogą się zmienić. Dodatkowo służby ewakuowały ponad 1,5 tysiąca mieszkańców. Trąba powietrzna uszkodziła domy prawie 10 tysięcy ludzi.

Niestety ostatnio coraz częściej kataklizmy są o wiele bardziej intensywne, a to wszystko przez zmiany klimatu. Jeżeli kraje nie zaczną działać i zmieniać nawyków ludzi czy firm itp., skutki mogą być jeszcze gorsze. Dlatego Chiny zadeklarowały, że postarają się zmniejszyć emisję dwutlenku węgla. Zmiany mają wprowadzić już od następnego roku. Miejmy nadzieję, że poważnie podejdą do tematu i wspólnie zmienimy coś na lepsze.

Sytuacja na ziemi jest o tyle poważna, że nie tylko Chiny deklarują chęć zmiany nawyków na lepsze.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.