To było w rosyjskich samolotach, które naruszyły szwedzką przestrzeń powietrzną!

to było w samolotach

To było w rosyjskich samolotach, które naruszyły szwedzką przestrzeń powietrzną! Jeszcze w pierwszej połowie marca informowano o samolotach z Rosji, które na krótki czas naruszyły przestrzeń powietrzną nieopodal Gotlandii. Teraz wyjaśniło się, co Rosjanie transportowali na ich pokładach. Mianowicie, jak podaje RMF24.pl, powołując się na TV4 – dwa z czterech samolotów miały na pokładzie broń jądrową. Szwedzkie media ponadto informują, dlaczego Rosjanie zdecydowali się na takich ruch.

To było w rosyjskich samolotach, które naruszyły szwedzką przestrzeń powietrzną! Zaskakujące doniesienia mediów ze Szwecji

Bardzo interesujące informacje przekazały szwedzkie media. Jak informowano już jakiś czas temu, w pierwszej połowie marca odnotowano incydent z udziałem rosyjskich samolotów. Mianowicie, miały one naruszyć przestrzeń powietrzną w Szwecji. W sumie zauważono 4 obce samoloty – dwa bombowce Su-24, które poruszały się w eskorcie dwóch myśliwców Su-27. RMF24.pl podaje, że działo się to 2 marca. Obiekty naruszały przestrzeń powietrzną przez „krótki czas”. Szwedzi mieli natychmiast odpowiedzieć poderwaniem w górę dwóch myśliwców Jas 39 Gripen. Dopiero teraz wychodzi jednak na jaw, co znajdowało się w rosyjskich bombowcach.

Według szwedzkich mediów – a konkretniej według źródła, na które powołuje się TV4 – rosyjskie bombowce Su-24 wyposażone były wtedy w broń jądrową. Pisze o tym między innymi portal RMF24.pl.

ZOBACZ TAKŻE: KOLEJNE NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA NAPŁYWAJĄ Z ROSJI. WŁADIMIR PUTIN MIAŁ PODPISAĆ DEKRET, O KTÓRYM MÓWI CAŁY ŚWIAT. O CO MOŻE CHODZIĆ NA KREMLU? TO TYLKO PRZYKRYWKA DO INNYCH DZIAŁAŃ?

Dlaczego Rosja zdecydowała się wysłać nad Szwecję samoloty z bronią jądrową? Szwedzi mają swoją teorię

Szwedzkie media mają swoją teorię na temat opisywanych zdarzeń. Ich zdaniem oczywistym jest powód, dla którego Rosja wysłała nad terytorium Szwecji bombowce z bronią jądrową na pokładzie. Mianowicie, może chodzić o wspólne ćwiczenia sił powietrznych Szwecji i Finlandii, które odbywały się z początkiem marca na Gotlandii.

Zdaniem Szwedów, Rosja tym manewrem chciała niejako zastraszyć Szwecję. Było to zaplanowane, celowe działanie. RMF przypomina jeszcze, że Szwecja zwiększyła wcześniej obecność wojsk na omawianej wyspie.

źródło: RMF24.pl

foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.