Rosjanie kradną na potęgę – znaleźli to przy żołnierzu!

Łupy Rosjan

Media nie od dziś informują o problemach rosyjskiej armii. Żołnierzom brakuje paliwa, jedzenia, a ich morale spadają z dnia na dzień. Wielu z nich decyduje się na grabieże. Okradają nie tylko sklepy, ale również prywatne posesje i domy. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy opublikował zdjęcia łupów, które znaleziono przy rosyjskim żołnierzu.

Rosjanie okradają Ukraińców

Po raz kolejny ukraińskie służby informują o grabieżach, których dopuszczają się rosyjscy żołnierze. Z dnia na dzień morale Rosjan maleją. Armia Federacji Rosyjskiej ma bowiem wiele problemów logistycznych. Żołnierzom zaczyna brakować amunicji, paliwa i jedzenia. Ich motywacja spada, a wielu z nich postanowiło wykorzystać ten fakt i skupić się na kradzieży.

Po raz kolejny Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował o grabieżach dokonanych przez Rosjan. Okazuje się, że żołnierze dopuszczają się kradzieży nie tylko w sklepach, ale również włamują się do domów. W sieci opublikowano zdjęcia, przedstawiające łupy rosyjskiego żołnierza.

ZOBACZ TAKZE: NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA PROSTO Z ROSJI – WŁADIMIR PUTIN PODPISAŁ DEKRET

„Druga najsilniejsza armia na świecie? W rzeczywistości siły zbrojne Federacji Rosyjskiej to połączenie szabrowników, nieudaczników i zbrodniarzy wojennych. Na zdjęciu – jeden z rosyjskich okupantów, który nie dostarczył łupów” – czytamy w poście Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy.

Na opublikowanych zdjęciach widać pieniądze w różnych walutach – głównie są to dolary i funty brytyjskie. Z kolei na drugiej fotografii przedstawiono ukradzioną biżuterie, złoto oraz zegarek.

Sytuacja na Ukrainie

Przypomnijmy, że trwa 5. tydzień zaciętych walk. Dokładnie 24 lutego w godzinach porannych wojska rosyjskie zaatakowały naszych wschodnich sąsiadów. Działania militarne mające miejsce na Ukrainę budzą skrajne emocje. Rosjanie wielokrotnie dopuścili się użycia zakazanej broni, atakując również cywilów oraz bombardując budynki mieszkalne. W ostatnich dniach NATO poinformowało o swoich szacunkach, z których wynika, że od początku agresji Rosji na Ukrainę zginęło od 7 do 15 tys. rosyjskich żołnierzy.

 

źródło: facebook.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.