TikTok znów zatrważa. Niebezpieczne wyzwanie robi furorę, reakcja serwisu [WIDEO]

tiktok znów zatrważa

TikTok znów zatrważa. Wszystko za sprawą nowego, niebezpiecznego wyzwania, które w krótkim czasie zrobiło ogromną furorę. Na szczęście bardzo szybko zareagowały władze serwisu, które postanowiły zablokować hasztagi kierujące do niebywale groźnych zachowań, uwiecznionych na nagraniach. O co dokładnie chodzi? Jakie wyzwanie sprawiło, że TikTok zareagował tak zdecydowanie?

TikTok znów zatrważa. Niebezpieczne wyzwanie zrobiło furorę, serwis podjął zdecydowane kroki i zablokował groźną modę

Kolejny raz na TikToku pojawiło się wyzwanie, które wywołało wiele kontrowersji. Niebezpieczny challenge sprawił, że wiele osób trafiło do szpitala z poważnymi obrażeniami. O co dokładnie chodzi? Sprawę nakreślił między innymi portal o2.pl oraz zagraniczne serwisy. Wyzwanie zrobiło furorę w bardzo krótkim czasie – nazwano je #CrateChallenge. Całość nie jest zbytnio skompilowana, ale bardzo groźna. Może się to skończyć naprawdę poważnymi urazami. Przechodząc jednak do rzeczy – chodzi o to, aby wspiąć się na szczyt piramidy, którą użytkownicy sami zbudują ze skrzynek po piwie lub mleku.

Jak łatwo się domyślić, większość takich prób kończyła się naprawdę groźnymi upadkami. Te natomiast skutkowały złamaniami i nie tylko. Ludzie jednak nadal chętnie oglądali niebezpieczne upadki, co nakręcało popularność wyzwania. Do akcji wkroczyć musiały w końcu władze serwisu. Postanowiły one zablokować konkretne hasztagi, które prowadziły do tego typu nagrań.

ZOBACZ TAKŻE: MAKABRYCZNA PRAKTYKA YAKUZY! DLACZEGO CZŁONKOWIE GANGU Z JAPONII CZĘSTO MIELI UCIĘTE PALCE? W KOŃCU POJAWIŁO SIĘ WYJAŚNIENIE! MAŁO KTO SIĘ TEGO SPODZIEWAŁ, BEZLITOSNY OBRZĘD

TikTok zablokował dwa hasztagi. Ludzie trafiali do szpitali z poważnymi urazami

Jak się okazuje, władze TikToka zablokowały dwa hasztagi: #MilkCrateChallenge oraz #CrateChallenge. Mianowicie, po ich wpisaniu pojawia się komunikat, że takowe nagrania naruszają wytyczne przyjęte przez serwis. Sprawa urosła do takiej rangi, że głos w niej zabrał sam rzecznik TikToka. W o2.pl czytamy, że przyznał on, że wyzwanie:

gloryfikowało niebezpieczne zachowania.

Trudno się z tym nie zgodzić. Zewsząd docierały bowiem głosy o osobach, które w wyniku wyzwania doznawały poważnych urazów. Chodzi o złamania kości oraz poważne okaleczenia.

Poniżej można zobaczyć kompilację z omawianego wyzwania. Tylko w jeden dzień zdobyła ona ponad milion odsłon. Uprzedzamy – oglądacie to na własną odpowiedzialność, a film nie jest przeznaczony dla osób wrażliwych:

źródło: o2.pl, YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.