Tesla z kolejną propozycją – samochód przemówi do pieszych

Tesla

Tesla z kolejną propozycją dla klientów. Okazuje się, że samochody mogą przemówić do pieszych. Znając Elona Muska i jego szalone pomysły, może to być możliwe. Zresztą opublikował w mediach społecznościowych wideo przedstawiające sytuację, w której samochód „wydaje dźwięki”. 

Tesla z kolejną propozycją – samochody przemówią do pieszych

Elon Musk jest znany z szalonych pomysłów i niecodziennych rozwiązań. Dlatego nikogo nie zdziwi fakt, iż udostępnił na Twitterze wideo, które pokazuje „mówiącą Teslę”. O co dokładnie chodzi?

Na co dzień kierujący autem, oprócz użycia klaksonu czy otwarcia szyby, ma niewiele możliwości, aby porozumieć się z pieszymi w przypadku niepewnych sytuacji na drodze. Do tego dochodzi hałas na ulicy, który niekoniecznie pomaga w zrozumieniu. Dlatego Tesla kolejny raz zadziwia swoimi pomysłami. Na Twitterze Elona Muska widzimy udostępnione przez niego wideo. Tym razem pokazał jak może wyglądać auto, które przemawia ludzkim głosem. Nie poznaliśmy jakiego patentu użyto, jednak spekulacje pojawiają się wokół głośników zewnętrznych. Montowane są one w celu zapewnienia wymagań dźwiękowych w Stanach czy Europie.

Poniżej zobaczycie wideo, chcielibyście taki dodatek w swojej Tesli?

Nie pierwszy raz Elon Musk udostępnia materiały, które wywołują niemałe kontrowersje czy z drugiej strony ogromne zaciekawienie. Nie boi się inwestować w rzeczy oryginalne, które zazwyczaj pojawiają się u nich jako pierwsze na świecie.

Niestety nie podano w tej sprawie zbyt dużo informacji. Nie wiemy kiedy pomysł wejdzie w życie i w jakich modelach. Jednak takie zastosowanie może mieć związek z wymogami, które mówią o tym, aby elektryczne samochody miały głośniki, które symulują odgłos pracującego silnika. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo ruchu na drodze.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.