Pierwszy w historii elektryczny Ford Mustang Mach-E

Pierwszy w historii elektryczny Ford Mustang Mach-E

Pierwszy w historii elektryczny Ford Mustang Mach-E ujawniony! To przełom w ofercie amerykańskiej marki. Linię produkcyjną rozszerzono o nowy, elektryczny samochód z nadwoziem typu SUV – Mustang Mach-E. 

Alternatywa dla samochodów takich jak Mercedes-Benz GLE Coupe czy Tesla model X

Producent elektrycznego samochodu opublikował wygląd nowego samochodu. Nie są jednak znane wymiary oraz masa auta. Twórcy informują, że Ford Mustang Mach-E ma być alternatywą dla takich pojazdów, jak chociażby Mercedes-Benz GLE Coupe czy Tesla model X.

Bagażnik ma objętość do 402 litrów, a po złożeniu oparć tylnej kanapy aż 1420 litrów. Ciekawym rozwiązaniem jest przedni bagażnik o pojemności 100 litrów. Dodatkowo, samochód wyposażony jest również w spust wody, dzięki czemu sprawdzi się podczas przechowywania nart czy innych wilgotnych przedmiotów. Samochód ma napęd na wszystkie koła oraz posiada powiększony akumulator. Do wyboru są dwa rodzaje baterii oraz napęd AWD i RWD, które generują moc 337 KM, a moment obrotowy wynosi 565 Nm. Ford dodaje, że najlepsza odmiana Mustanga dysponuje mocą 465 KM i maksymalnym momentem obrotowym aż 830 Nm. Producent deklaruje, że auto rozpędza się do 100 km/h w mniej niż 5 sekund!

ZOBACZ TAKŻE: SZCZURY POTRAFIĄ KIEROWAĆ MAŁYMI POJAZDAMI [WIDEO]

Telefon jako kluczyk

Ford oferuje dwie odmiany pojemności baterii – podstawowa to 75,7 kWh (288 ogniw litowo-jonowych), a druga ma pojemność 98,8 kWh (376 ogniw). Pozwala to na pokonanie dystansu do 600 km na jednym ładowaniu. Co więcej, producent deklaruje, że układ napędowy testowano w ekstremalnych warunkach takich jak bardzo niska temperatura. Kierowca ma do wyboru trzy tryby jazdy. Wprowadzono również takie zmiany jak wyostrzone reakcje układów napędowego, zawieszenia i kierowniczego. Ponadto, samochód automatycznie dostosowuje poziom oświetlenia wnętrza, nagłośnienia i zmienia grafiki na wyświetlaczu centralnym, którego przekątna to aż 15,5 cala. 

W Mustangu Mach-E zamontowano również nowy system „Telefon jako kluczyk”. System wykorzystuje funkcję Bluetooth. Kiedy właściciel zbliża się do samochodu, zamki automatycznie się odblokowują. Warto dodać, że w przypadku zgubienia telefonu można otworzyć samochód kodem. Specjalną klawiaturę umieszczono na słupku B. Kolejny kod wprowadzony na centralnym ekranie umożliwi uruchomienie pojazdu.

 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.