Buty z kawy i zużytych plastikowych butelek? Już są dostępne!

Jak powszechnie wiadomo, buty wykonane są z różnych materiałów. Skóra ekologiczna, bawełna czy sztuczne tworzywo – wszystko zależy co dana firma chce wnieść na rynek i zaproponować klientowi. Musi zachęcić do kupna produktu przede wszystkim dzięki jakości. Pewna firma zdecydowała się na krok dalej, stworzyła buty z kawy i zużytych plastikowych butelek. 

 

Buty z kawy i zużytych plastikowych butelek

To pierwsze takie buty. Nikt wcześniej nie wpadł na pomysł stworzenia butów, które składają się z kawy i zużytych plastikowych butelek. Dodatkowo, mają wiele zalet. Mianowicie są wodoodporne. Producent przeprowadził liczne testy, które to potwierdzają. Dlatego jakość obuwia jest naprawdę dobra! Ciekawe jak sprawdzają się w codziennym użytkowaniu?

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Who says you’re too old to play in the rain?⁣⠀ 100% waterproof sneakers launching on Kickstarter in 6 days!⁣ 💦⠀ ⁣⠀ #coffeesneaker

Post udostępniony przez Rens Original (@rensoriginal)

Rens firma z Finlandii

Firma Rens, która swoją siedzibę ma w Helsinkach, po dwóch latach przygotowań, rusza z pierwszą linią ekologicznych butów. Może się wydawać, że obuwie wykonane z kawy i butelek, będzie wątpliwej jakości, bo ciężko sobie wyobrazić taki materiał do ich produkcji. Jednak tak nie jest, gdyż można spotkać wiele dobrych opinii na temat produktów. Jesse Tran i Son Chu to założyciele i pomysłodawcy. Zorganizowali też zbiórkę pieniędzy na rozwój i w 24 godziny zebrali ponad 19 tysięcy dolarów. Od początku ludzie wierzyli w ten projekt.

Jak się okazuje, kawa ma wiele wartości, które sprawiają, że noszenie tych butów jest po prostu super sprawą. Wspominaliśmy już, że są wodoodporne, ale co ważne, kawa neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Przepuszczają też powietrze i są ultra wygodne!

Marka nie wprowadziła podziału na buty damskie i męskie, dlatego dostępny jest model unisex, dostępny w 8 kolorach. Są wegańskie, mają rok gwarancji i możecie je znaleźć na stronie: kickstarter.com za około 60 dolarów. Jak na buty eko to całkiem fajna cena!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

It’s gettin’ hot in here, so take off all your… other shoes 😏

Post udostępniony przez Rens Original (@rensoriginal)

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.