Ten sposób zwiększy wasze bezpieczeństwo w hotelu – ważna rada dla wczasowiczów!

Ten sposób zwiększy wasze bezpieczeństwo

Wybieracie się na wczasy i planujecie spędzić noc lub nawet kilka dni w hotelu? Ten artykuł jest dla was! Przedstawiamy sposób, który z pewnością zwiększy wasze bezpieczeństwo i sprawi, że w nowym miejscu zaśniecie ze spokojem. Poznajcie szczegóły!

Ten sposób zwiększy wasze bezpieczeństwo

Okres letni w pełni, a co za tym idzie, wiele osób decyduje się na wyjazd. Oprócz mile spędzonych chwil z rodziną i planu podróży, warto również zadbać o dodatkowe bezpieczeństwo. Warto bowiem pamiętać, że okres wakacyjny jest czasem wzmożonych napadów, kradzieży i włamań. Jak przestrzec się przed złodziejami? Jednym z bardzo prostych i jakże skutecznych sposobów jest założenie szklanki na klamkę od wewnętrznej strony. To sposób, który z pewności przyda się wam podczas nocy spędzonej w hotelu. Jeżeli złodziej, ktoś z obsługi lub jakakolwiek nieproszona osoba będzie próbowała dostać się do waszego pokoju w nocy, obudzi was, kiedy tylko złapie za klamkę. Sposób ten nie tylko was obudzi, ale prawdopodobnie skutecznie wystraszy włamywacza. W prawie każdym hotelowym pokoju znajduje się chociaż jedna szklanka, dlatego warto ją wykorzystać.

ZOBACZ TAKŻE: WIDZIELIŚCIE TE ZNAKI NA KLATCE SCHODOWEJ? TO ZNAK, ŻE WKRÓTCE MIESZKANIE ZOSTANIE OBRABOWANE! POZNAJCIE SZYFR ZŁODZIEI! 

O czym jeszcze warto pamiętać?

Chcąc dodatkowo zwiększyć swoje bezpieczeństwo podczas wyjazdu i przestrzec się przez złodziejami, którzy tylko czekają na okazję, by was okraść, przedstawiamy kolejne sposoby. Trikiem, który warto zapamiętać wyjeżdżając na wakacje to wybór piętra, na którym będzie się znajdował wasz pokój. Najbezpieczniejsze są znajdujące się na 2. lub 3. piętrze. Parter i 1. piętro są najbardziej narażone na kradzieże, ponieważ złodzieje mogą szybko uciec wyskakując z okna lub skorzystać z nich, aby wejść do środka. Z kolei piętro 4. i każde powyżej jest niebezpieczne w czasie pożaru, ponieważ droga ucieczki jest zdecydowanie wydłużona.

Ponadto jeśli nie chcecie, aby wasze rzeczy z pokoju nie zostały zabrane przez złodziei lub obsługę hotelu, warto skorzystać z karteczki „nie przeszkadzać”, którą wywiesza się na klamce od zewnętrznej strony. Warto wystawić ją nawet wtedy, kiedy nie ma nas w środku. Dla zwiększenia bezpieczeństwa można zostawić włączony telewizor, aby udawać, że ktoś znajduje się w środku.

 

źródło: youtube.com, kanał JASNA STRONA

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.