Ten bank proponuje 800 złotych jak zrezygnujesz z jego usług

To jest spore zaskoczenie, gdyż ten bank proponuje 800 zł dla każdego, kto zdecyduje się zrezygnować z jego usług. Wnioski można składać do końca miesiąca. O co dokładnie chodzi? Związane jest to z faktem, iż bank zmienia strategię. Planuje głównie skupić się na obsłudze firm. 

800 zł dla każdego, kto zrezygnuje z usług

Bank DBN szykuje zmiany w swojej działalności. Mianowicie chodzi o fakt, iż planuje skupić się na obsłudze firm. Na stronie placówki znajduje się informacja o tym, że bank chce zmienić charakter pracy na specjalistyczny bank korporacyjny. W związku z tym chce ograniczyć obsługę klienta indywidualnego. Stąd ta nietypowa propozycja.

Klientów indywidualnych jest aż 9,5 tysiąca, ale zmiany jakie proponuje bank, zostały dobrze przyjęte. Z tej opcji skorzystało aż 70% ludzi.

Obecnie wdrożył ofertę, która ma zachęcić obecnych klientów do zrezygnowania z usług placówki. Dlatego zaproponowano im 800 złotych za zlikwidowanie rachunku, karty czy ubezpieczenia. Sprawa wygląda tak, że jeżeli zdecydujecie się zrezygnować z rachunku czy karty, bank wypłaci wam 600 zł, jeżeli dodatkowo z ubezpieczenia, kwota wzrośnie o 200 zł. Wniosek można składać do końca lipca, czyli lepiej się pospieszyć.

Oferta Last Summer

Na czym polega oferta Last Summer? To stopniowe zakończenie współpracy z klientem. Jeżeli klient dobrowolnie zrezygnuje z konta itp., otrzyma liczne bonusy. Między innymi 300 złotych w ofercie pierwszej, natomiast 600 złotych w drugiej, za samo zamknięcie bankowych spraw. Warto pamiętać, że przed zamknięciem rachunków, należy spłacić zadłużenia.

W przypadku, gdy nie zrezygnujesz dobrowolnie do 29.08.2019 roku, ten bank proponuje wypowiedzenie umowy. Jeżeli chodzi o karty kredytowe, bank wcześniej skontaktuje się w sprawie zasad spłacania, ale będzie to musiało zostać załatwione do 31.12.2019 roku.

W przypadku klientów spłacających kredyt w innej walucie, będą go nadal spłacać w tej samej, bez konieczności przewalutowania. Wiąże się to z brakiem dodatkowych kosztów.

Jest to zdecydowanie nietypowe, lecz ciekawe rozwiązanie.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.