Te urządzenia zużywają prąd – nawet gdy są wyłączone! Masz je w domu

te urządzenia zużywają prąd

Te urządzenia zużywają prąd – nawet gdy są wyłączone! Mało kto o tym, ale prawie każdy ma je w domu. W dobie kryzysu, inflacji i bardzo wysokich cen energii, wiedza o sprzętach niepostrzeżenie „kradnących” prąd może okazać się bardzo cenna. O czym konkretnie mowa i jak zaoszczędzić na energii elektrycznej w bardzo łatwy sposób? Szczegóły poniżej!

Te urządzenia zużywają prąd – nawet gdy są wyłączone! Masz je w domu. O jakie sprzęty chodzi?

W obecnych czasach coraz więcej osób poszukuje sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Wszystko przez trudne czasy, jakie obecnie panują. Wysoka inflacja, kryzys, drożyzna – to sprawia, że ludzie zaczynają liczyć dosłownie każdy grosz. Jak dobrze wiadomo, bardzo wysokie są ceny energii. Okazuje się, że niektóre urządzenia w naszym gospodarstwie domowym zużywają prąd nawet wtedy, gdy są wyłączone. Czy istnieje możliwość, aby na tym w jakiś sposób zaoszczędzić? Które urządzenia pobierają prąd wtedy, gdy je wyłączymy?

Jednym z takich sprzętów jest dekoder telewizyjny. To właśnie on kontynuuje swoją pracę nawet w momencie, gdy go wyłączymy. Portal genialne.pl podaje, że rocznie może on marnować energię nawet o wartości 100 złotych. To bardzo dużo, nawet w skali roku. Takich urządzeń jest jednak jeszcze więcej. Kolejny przykład to ładowarka do telefonu, która pobiera prąd z gniazdka nawet wtedy, gdy nie jest do niej podłączony smartfon. Tutaj jednak koszty są o wiele mniejsze – w skali roku około 5 złotych.

ZOBACZ TAKŻE: To wydarzy się już w piątek 13 stycznia w Polsce. Rozdają ten produkt za darmo

Urządzenia z zegarami, a nawet telewizor

Okazuje się, że prąd pobierają nawet telewizory w stanie czuwania. To, ile energii „kradną” gdy są teoretycznie wyłączone, zależy od ich modelu i roku produkcji. Te nowsze są zdecydowanie bardziej oszczędne. Jednakże, w skali roku „wyłączony” telewizor może pobrać prąd o wartości od 5 złotych do 20 złotych.

Podobnie jest z laptopami podłączonymi do zasilacza. One także pobierają prąd, a w skali roku może nas to kosztować nawet 10 złotych.

Nie należy też zapominać o urządzeniach z zegarami, o czym przypomina serwis genialne.pl. Do takowych sprzętów zaliczamy na przykład piekarniki i mikrofale. Zależnie od ilości posiadanych urządzeń z zegarami, roczne rachunki mogą przez nie wzrosnąć nawet do 20 złotych.

źródło: genialne.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.