Tatry: rodzina spotkała na swojej drodze niedźwiedzia – przerażające nagranie trafiło do sieci! [WIDEO]

Tatry

W Tatrach słowackich doszło do niezwykle niebezpiecznej sytuacji, która została uchwycona na kamerze. Rodzina podczas pieszej wędrówki spotkała na swojej drodze wybudzonego z zimowego snu niedźwiedzia. Nikomu na szczęście nic się nie stało, a nagranie z wydarzeń trafiło do sieci. 

Spotkali w Tatrach niedźwiedzia

Na oficjalnym profilu na Facebooku Tatr pojawiło się nagranie, który mrozi krew w żyłach. Widać na nim turystów, którzy na swojej drodze spotkali niedźwiedzia. Mimo, że w górach wciąż znajdują się spore ilości śniegu, większość zwierząt wybudziło się już ze snu zimowego.

ZOBACZ TAKŻE: WYBUCH WULKANU W ROSJI

Narciarz, który był świadkiem zdarzenia nagrał całą sytuację. Postanowił odwrócić uwagę zwierzęcia, machając i uderzając kijkami narciarskimi. Ponadto mężczyzna zaczął krzyczeć w stronę niedźwiedzia, który nie zważał uwagi na uciekających w tym czasie turystów.

W opisie opublikowanego filmu czytamy:

Każde spotkanie z niedźwiedziem jest zupełnie inne, składa się na to wiele czynników. Mieliśmy szczęście, że trafiliśmy na młodego ciekawskiego niedźwiedzia, który nie był agresywny. W tym czasie było tam kilku turystów z dziećmi, których ostrzegliśmy, a w międzyczasie „zabawialiśmy” niedźwiedzia, aby mogli spokojnie przejść, narty są wystarczająco szybkie, ale bieg dzieci na pewno nie – poinformował autor nagrania.

Opisane wydarzenia możecie zobaczyć na poniższym nagraniu:

Jak postępować w przypadku spotkania niedźwiedzia?

W tym przypadku turyści trafili na młodego, ciekawego świata i nieagresywnego niedźwiedzia. Nikomu nic się nie stało, a na strachu się skończyło. Warto jednak zaznajomić się informacjami, co należy zrobić, by uniknąć niebezpieczeństwa w razie spotkania z niedźwiedziem. Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego przypominają, że w razie spotkania niedźwiedzia nie wolno uciekać, ani podchodzić do zwierzęcia. Warto również zrezygnować z robienia zdjęć i filmów, by w spokoju móc oddalić się na bezpieczną odległość. Należy także unikać z gwałtownych i nerwowych ruchów.

 

źródło: Facebook Tatry Official, o2.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.