Takie urządzenia pojawiły się w polskich kościołach! Wiadomo do czego służą [WIDEO]

takie urządzenia pojawiły się

Takie urządzenia pojawiły się w polskich kościołach! Od pewnego czasu w coraz większej ilości świątyń można spotkać urządzenia, które wyraźnie sugerują, że Kościół idzie z duchem czasu, nie pozostaje w tyle i staje się rozwija. To z pewnością ułatwienie dla wielu wiernych, ale przy okazji wstęp do kontrowersyjnego tematu. O co dokładnie chodzi? W sieci pojawiły się już pierwsze nagrania! Szczegóły oraz omawiane urządzenie zobaczycie poniżej.

Takie urządzenia pojawiły się w polskich kościołach! Wiadomo do czego służą [WIDEO]

W ostatnich latach widać coraz większą automatyzację, która ma usprawniać codziennie życie wielu osób. Tym też sposobem coraz popularniejsze stają się kasy samoobsługowe, bezobsługowe stacje paliw, czy nawet supernowoczesne sklepy spożywcze, które funkcjonują bez żadnej obsługi. W niektórych miejscach spotkać można nawet roboty, które przygotowują hot dogi na zamówienie. Jak się jednak okazuje, z duchem czasu idzie też Kościół. Mianowicie, w coraz większej ilości świątyń można spotkać niecodziennie urządzenie, które z pewnością okaże się „zbawienne” dla wielu wiernych, ale też spotka się z nieuchronną krytyką.

Jak donosi portal o2.pl – ofiaromaty można spotkać już w ponad 100 parafiach w całym kraju. Urządzenia pozwalają na wpłacanie ofiar na Kościół zupełnie bezgotówkowo, za pomocą karty płatniczej. Na urządzeniu, które nieco przypomina bezobsługowe kioski z lokalów sieci fast-food, wybiera się konkretną kwotę jaką chce się podarować na rzecz parafii, a następnie za pomocą terminala dokonuje się opłaty kartą.

ZOBACZ TAKŻE: Proroctwo polskiej mistyczki budzi grozę. Jeden region kraju ocaleje. „Zatykajcie i zaciemniajcie okna”

Ofiarmowaty w kościołach w Polsce – jak działają?

Na TikToku pojawiło się nagranie, gdzie widać jeden z omawianych ofiaromatów znajdujących się właśnie w Polsce – a konkretniej w jednej ze świątyń w Krakowie. Na ekranie urządzenia wita nas następujący napis:

Tu złożysz ofiarę na Bazylikę Miłosierdzia Świętego.

W tym konkretnym urządzeniu wierni mają sporą dowolność jeśli chodzi o wysokość wpłacanych ofiar. Krakowski ofiaromat proponuje wpłaty wysokości 2 zł, 5, zł, 10 zł, 25 zł, 50 zł, lub 100 zł. Poza tym jednak istnieje możliwość wpisania innej, dowolnej kwoty.

Co uważacie o takich urządzeniach? Czy powinny regularnie pojawiać się w coraz to nowszych parafiach? A może nie jest to zbyt dobry pomysł?

źródło: o2.pl, TikTok; foto: TikTok

@david.wisp Kiedyś to na tacę się rzucało… #ksiadz #ksiądz #pis #kosciol #kościół #kosciolkatolicki #polska #kolęda #kraków #krakow ♬ dźwięk oryginalny – Dawid Wiecheć

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.