Lekarze przeszczepili twarz pięknej dziewczynie po fatalnym zdarzeniu. Tak wygląda teraz [FOTO]

lekarze przeszczepili twarz

Lekarze przeszczepili twarz pięknej dziewczynie po fatalnym zdarzeniu. Teraz pokazali zdjęcia efektów trwającej blisko 30 godzin operacji. Jak sami przyznają – sytuacja była fatalna a rokowania naprawdę mizerne. Mimo to skomplikowany zabieg przebiegł pomyślnie. 18-latka, która postanowiła odebrać sobie życie i okaleczyła swoją twarz, dostała drugą szansę od losu. Jak wygląda po latach od tragicznych zdarzeń i operacji? Szczegóły poniżej.

Lekarze przeszczepili twarz pięknej dziewczynie po fatalnym zdarzeniu. Pokazali jak wygląda teraz [FOTO]

W mediach ostatnimi czasy bardzo głośno jest o przypadku Katie Stubblefield. Młoda dziewczyna w wieku 18 lat wskutek odkrycia zdrady jej chłopaka, postawiła na radykalny krok i próbowała odebrać sobie życie. Wszystko za pomocą broni jej starszego brata. Działając w amoku, nastolatka postrzeliła się w twarz. Spowodowało to jej wielkie obrażenia. Jak wymienia portal o2.pl – kula rozerwała policzki i oraz kości policzkowe dziewczyny, uszkodziła oczy, nos i usta. Skóra na jej twarzy była w opłakanym stanie. Lekarze jednak postanowili powalczyć o pacjentkę, mimo że bliscy nie dawali jej praktycznie żadnych szans. Wspomniany wcześniej serwis o2.pl przytacza wypowiedź ojca Katie, który niedługo po tragicznych wydarzeniach mówił wprost:

Nigdy nie będzie jadła, nigdy nie będzie pić, nigdy się nie wykąpie, nigdy nie porozmawia, będzie warzywem.

Decyzja o przeszczepie twarzy zapadła bardzo szybko, jednak na dawcę trzeba było czekać aż trzy lata. Ten moment jednak wreszcie nadszedł i lekarze mogli przystąpić do działania. W mediach podaje się, że operacja trwała blisko 30 godzin. Co jednak najważniejsze – powiodła się. W pocie czoła nad pomyślnym przebiegiem zabiegu pracowało aż 11 chirurgów. Materiał o całej sprawie można zobaczyć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: Takie urządzenia pojawiły się w polskich kościołach! Wiadomo do czego służą [WIDEO]

Pacjentka do końca życia będzie przyjmować silne leki i zostanie pod ścisłą obserwacją lekarzy

Jak można dowiedzieć się z mediów – nową twarz pacjentka dostała od Adrei, która przedawkowała narkotyki i nie udało się jej uratować. Na przeszczep zgodziła się rodzina zmarłej.

Choć operacja się powiodła i widać niesamowitą różnicę względem twarzy Katie tuż po wypadku, to kobieta będzie musiała już do końca życia przyjmować silne leki immunosupresyjne. Nie będzie też rozstawać się z lekarzami, gdyż jej przypadek jest wyjątkowy. Można jednak powiedzieć, że pacjentka zyskała drugie życie. O targnięciu się na własne życie mówiła natomiast w sposób następujący:

Miałam mgliste wspomnienie tego, co zrobiłam, pomyślałam: jak mogłam to sobie zrobić, ale co ważniejsze: jak mogłam to zrobić mojej rodzinie?

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Daily Mail (@dailymail)

źródło: o2.pl, YouTube, Instagram; foto: YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.