Tak źle nie było od września. Niepokojące wieści ze szpitali, rekord zimowej fali

nowa groźniejsza wersja

Tak źle nie było od września. Niepokojące wieści ze szpitali potwierdzają rekord zimowej fali zakażeń koronawirusem. O wszystkim informuje portal RMF24.pl, a do konkretnych wyliczeń miał dotrzeć reporter radia. Ministerstwo Zdrowia jednak uspokaja i twierdzi, że liczba nowych zakażeń niebawem zacznie spadać. Co jeszcze wiadomo w tej sprawie?

Tak źle nie było od września. Niepokojące wieści ze szpitali, rekord zimowej fali

Choć temat epidemii już nie jest tak elektryzujący jak wcześniej, to okazuje się, że koronawirus nadal zaraża. Do interesujących danych dotarł portal RMF24.pl. Choć o obostrzeniach nie ma już mowa i chyba każdy o nich zapomniał, trzeba mieć na uwadze, że tak źle jak teraz – nie było od września. RMF pisze wprost o nowym rekordzie zimowej fali zakażeń koronawirusem.

Jak czytamy, tylko ostatniej doby w Polsce potwierdzono aż 5083 nowych przypadków COVID-19. Liczby te ustalił reporter RMF. Ponadto ostatniej doby zmarło 16 zakażonych osób. Liczba nowych zakażeń jest rekordowa podczas trwającej zimy a jednocześnie największa od września minionego roku. Zdaniem ekspertów w szpitalach niebawem może pojawić się aż 4 tysiące pacjentów wymagających pomocy. W portalu RMF24.pl czytamy:

W szpitalach w całym kraju są ponad trzy tysiące osób chorujących na Covid-19. Specjaliści przewidują, że liczba pacjentów w lecznicach wzrośnie w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

ZOBACZ TAKŻE: Nie odpowiesz na to pytanie policjanta podczas kontroli drogowej? Mandat niemal gwarantowany, to trzeba wiedzieć. Ważne info

Prognozy Ministerstwa Zdrowia: „liczba infekcji w kolejnych tygodniach będzie maleć”

Choć podawane dziś dane mogą nieco niepokoić, Ministerstwo Zdrowia wszystkich uspokaja. Sytuacja jest pod kontrolą, a według wyliczeń i obserwacji zachowania się wirusa, liczba infekcji w kolejnych tygodniach będzie maleć. RMF24.pl wyjaśnia, skąd takie przypuszczenia:

Współczynnik R, który obrazuje, ile osób zaraża średnio jedna osoba zakażona koronawirusem, wynosi obecnie ok. 1,13. Dla porównania: w połowie lutego było to ponad 1,3. To – zdaniem ekspertów – potwierdza malejącą tendencję.

źródło: RMF24.pl, Ministerstwo Zdrowia, Twitter, Facebook