Czy to się kiedyś skończy?! Ostrzeżenie drugiego stopnia, co się dzieje?

czy to się kiedyś skończy?

Czy to się kiedyś skończy?! IMGW znowu ostrzega przed niebezpieczną aurą. Choć do wiosny coraz bliżej, pogoda nadal nas nie rozpieszcza. Tym razem ostrzeżenia dotyczą północno-zachodniej i południowo-wschodniej Polski. Podobnie jak poprzednio, także tym razem będzie mocno wiało. Na pogórzu i w górach prognozowane są silne wichury. Wydano nawet ostrzeżenie drugiego stopnia. Szczegóły poniżej.

Czy to się kiedyś skończy?! Ostrzeżenie drugiego stopnia, co się dzieje?

Wciąż z utęsknieniem wypatrujemy wiosny, jednak aura kolejny raz potwierdza, że ma wobec tego nieco inne plany. IMGW znów ostrzega i tym razem wydało już nawet ostrzeżenie drugiego stopnia. Wszystko przez silny wiatr, który daje się nam we znaki już od jakiegoś czasu. Sytuacja niestety nie ulega poprawie, a miejscami jest jeszcze gorsza. Tym razem ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dotyczą północno-zachodniej i południowej Polski. Wiatr osiągnie tam prędkość nawet 80km/h, natomiast w rejonach górskich będzie to aż ponad 100km/h. W RMF24.pl czytamy:

Najtrudniejsza sytuacja utrzymuje się obecnie w południowych powiatach woj. podkarpackiego i małopolskiego. Do wieczora obowiązują tam ostrzeżenia drugiego stopnia.

ZOBACZ TAKŻE: Tak źle nie było od września. Niepokojące wieści ze szpitali, rekord zimowej fali

Tak silny wiatr może powodować wielkie szkody i być zagrożeniem dla zdrowia lub nawet życia

W RMF24.pl czytamy o potencjalnych konsekwencjach wynikających z tak silnego wiatru. Może on powodować spore szkody materialne, ale przede wszystkim być niebezpieczny dla zdrowia i życia. W portalu czytamy, do czego zdolny jest wiatr o tak mocnych podmuchach:

Wiatr o prędkości do 88 km/h jest zdolny łamać drzewa, zrywać dachówki i uszkadzać budynki. Silna wichura, czyli wiatr wiejący do 102 km/h może zrywać dachy, wyrywać drzewa z korzeniami czy łamać słupy energetyczne.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia obejmują następujące województwa: woj. pomorskie, zachodniopomorskie, lubuskie, wielkopolskie, a także dolnośląskie.

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.