Tak wygląda moment uderzenia tira w osobówkę [WIDEO]

tak wygląda moment

Właśnie tak wygląda moment uderzenia tira w osobówkę. W sieci opublikowano nagranie, które pokazuje, jak dramatyczna w skutkach jest sytuacja, gdy samochód ciężarowy wjedzie w osobówkę. Odnosi się to do sytuacji, gdy samochód osobowy znajduje się w tak zwanym potrzasku – a więc między dwoma tirami. Nagranie jest przestrogą przede wszystkim dla tirowców – kierowcy mniejszych pojazdów w takich przypadkach nie mogą zbyt wiele zrobić.

Tak wygląda moment uderzenia tira w osobówkę

W wakacje bardzo często słyszy się o wypadkach na polskich drogach. Wysokie temperatury, które są męczące dla kierowców, brak zachowania należytej ostrożności, rozkojarzenie, brawura. Te czynniki, zwłaszcza skumulowane, potrafią przyczynić się do wielkich dramatów. Szczególnie brutalne i tragiczne bywają wypadki w których udział biorą samochody ciężarowe. W starciu z kolosami, osóbki zwykle są bez szans. Poniżej można zobaczyć sytuację, która obrazuje co dzieje się z mniejszym autem, gdy to spotka się z potężną siłą tira:

Sytuacja niestety spotykana na drogach

Sytuacje takie jak ta zaprezentowana powyżej, niestety mają miejsce na polskich i nie tylko drogach. W takim wypadkach, kierowca oraz pasażerowie auta znajdującego się między ciężarówkami, mają nikłe szanse na przeżycie. Na początku wakacji głośno było o tego typu wypadku w Polsce, kiedy to na wakacje podróżowała kobieta z synem. Skończył się on tragicznie. Wtedy to właśnie rozpędzony tir zgniótł auto, które znajdowało się na jego trasie.

Bardzo często takie zdarzenia wynikają z zaśnięcia za kierownicą osoby, która prowadzi ogromny zestaw. Kierowcy tirów często są przemęczeni i tracą koncentrację w długich trasach. Filmy takie jak te, powinny być dla nich przestrogą. Często bowiem słyszy się o oszustwach, odwlekaniu przerw w jeździe – wszystko celem szybszego powrotu do domu. Trzeba jednakże pamiętać, aby dać do domu wrócić także innym.

To nagranie powinien zobaczyć każdy kierowca – zarówno ciężarówki, jak i osobówki. Wszystko po to, aby wśród uczestników ruchu drogowego wzrosła świadomość zagrożenia w niektórych sytuacjach.

ZOBACZ TAKŻE: PIŁKARZ ARSENALU PRZEGONIŁ NOŻOWNIKÓW (WIDEO!)

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.