Tak oszukują nas handlarze! Bimmer Check na tropie przekrętów

Tak oszukują nas handlarze! Zwykło się mówić, że papier przyjmie wszystko – pojazd bezwypadkowy, nieuszkodzony, o stosunkowo niskim przebiegu. Czy aby na pewno? Firma Bimmer Check jest w stanie to sprawdzić. Dzięki niej na jaw wychodzą niesamowite fakty. Zobacz, jak handlarze zarabiają na pojazdach i przekonaj się, czy podczas kupna używanych aut warto sięgnąć rady fachowców.

Bimmer Check – czym jest?

Bimmer Check to witryna, która swoje miejsce znalazła także w przestrzeni Facebooka. W popularnym portalu społecznościowym strona ma ponad 26 tysięcy polubień. Jak na prezentowaną tematykę – jest to naprawdę imponujący wynik. Nie wziął się on jednak znikąd – fachowcy z Bimmer Check wykonują rzeczywiście świetną robotę, oraz nie zwykli zachowywać czegokolwiek w tajemnicy. Grają w otwarte karty, dzięki czemu zaufało im już naprawdę wiele osób.

Bimmer Check zajmuje się sprawdzaniem samochodu na zlecenie klienta – przed zakupem. Aby dokładniej wyjaśnić sytuację: wyobraźcie sobie, że nadchodzi u was moment zmiany, lub kupna pierwszego samochodu. Pierwszą trudnością jest zdecydowanie się na konkretny model lub typ auta, który będzie nam odpowiadać. To jednak nie wszystko. Prawdziwe schody zaczynają się, gdy obierzemy konkretny cel. Potencjalnych pojazdów, które spełniają nasze kryteria i są w naszym zasięgu cenowym, może być wiele. Jak jednak wybrać najlepszy? Tutaj z pomocą przychodzi Bimmer Check.

Na czym polega sprawdzanie aut przez Bimmer Check?

Bimmer Check, na podstawie numeru VIN danego samochodu, sprawdza prawdziwość jego przebiegu, a także historię pojazdu. Poza tym, firma oferuje wyszukiwanie pojazdów, oględziny konkretnych aut przed zakupem, a nawet ich indywidualny import na potrzeby klienta. Ta cała gama usług jest fantastyczną opcją dla ludzi, którzy nie są pionierami motoryzacji, jednakże zależy im na posiadaniu dobrego, niezawodnego i przede wszystkim pewnego auta. 

Z tego co można dowiedzieć się ze strony internetowej Bimmer Check, auto o podanym przez klienta numerze VIN zostanie dosłownie prześwietlone, a w odróżnieniu do tego typu darmowych serwisów – zainteresowani otrzymają rzeczowe, konkretne i prawdziwe dane. Zobaczą oni między innymi: 

  • listę części wymienionych podczas wizyt w autoryzowanych serwisach, a także listę innych czynności (np. wymiana oleju)
  • dokładny opis przeprowadzonych napraw blacharskich
  • przede wszystkim informacje o szkodach ubezpieczeniowych (z krajów takich jak rzecz jasna Polska, ale też Słowacja, Czechy, Węgry, Francja oraz Niemcy)
  • archiwalne zdjęcia pojazdów (np. powypadkowe)

Opublikowany przez Bimmer Check Piątek, 14 czerwca 2019

Tak oszukują nas handlarze! Bimmer Check na tropie przekrętów

Zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób oszukują nas handlarze? Z pewnością słyszeliście wiele mitów – co jednak niezwykle zatrważające – najczęściej okazują się one prawdą. 

Stan idealny, igła, nic nie stuka, nic nie puka – właśnie tak wygląda na oko 3/4 ogłoszeń w popularnych serwisach oferujących na sprzedaż używane pojazdy. Niestety, gro z nich jest zwyczajnymi bujdami. Co ważne, bardzo często nie trzeba być specjalistą z dziedziny motoryzacji, aby samemu dostrzec pierwsze uchybienia. Są jednak takie, których przeciętny Kowalski sam nie zobaczy. 

Niejednokrotnie okazywało się bowiem, że podczas wstępnych oględzin wszystko wydawało się być w porządku i samochód zakupiono. Problemy ujawniały się jednak dopiero po nawet kilku miesiącach. Pękający lakier? Odchodzące z czasem uszczelki? Źle spasowane elementy? Jadąc po auto w celu jego kupna, warto także mieć ze sobą osobę zwyczajnie postronną, która nie jest żywo zainteresowana posiadaniem danego pojazdu. W jakim celu? Rzecz jasna, chodzi o chłodne, wyważone spojrzenie. Wszystko z tego powodu, że samochód bardzo często kupujemy w przypływie euforii, wyobrażenia, że już jest nasz. Nie zwracamy uwagi na istotne fakty, które z pewnością nie umkną naszemu obserwatorowi.

Zobacz tricki handlarzy – „bezwypadkowe” i „niski przebieg”

Z pewnością wielu z was zastanawia się, czy handlarze rzeczywiście stosują tak bezczelne chwyty i kłamstwa w swoich ogłoszeniach. Niestety, wiele raportów Bimmer Check to potwierdza. Aby jednak nie pozostać gołosłownymi, zaprezentujemy ich kilka wpisów z oględzin konkretnych pojazdów.

Bimmer Check BMW

Na pierwszy ogień poślemy świeżynkę – pojazd, który na stronie opublikowany został kilkanaście godzin temu. Jest to piękne – przynajmniej na zdjęciach aukcji Allegro – BMW E61 525d. Klient zdecydował się jednak poprosić o pomoc w sprawdzeniu auta firmę Bimmer Check. Jakie były rezultaty? Popularna Bawarka okazała się być samochodem po przejściach. Poniżej prezentujemy:

Tak wygląda na zdjęciach z ogłoszenia:

Natomiast ten sam samochód, tak wyglądał po kolizji, która miała miejsce w styczniu 2018 roku. Od tamtego czasu, jego przebieg nie uległ żadnej zmianie:

oraz:

To jednak dopiero początek rewelacji. Takich sytuacji jest bowiem zdecydowanie więcej. Aby uświadomić skalę występowania problemu przy kupnach pojazdów używanych, pokażemy jeszcze kilka przykładów, które serwuje strona Bimmer Check.

Tym razem znów BMW, jednak z wyższej półki. Piękny – zdawałoby się – egzemplarz BMW 335i F30. Samochód na zdjęciach w ogłoszeniu prezentuje się niczym milion dolarów. Kosztuje nieco mniej, jednak jego cena i tak robi wrażenie. W opisie można wyczytać:

Samochód w doskonałym stanie technicznym serwisowany w autoryzowanym serwisie bmw.

Okazuje się jednak, że skrywa on pewną tajemnicę. Jak pisze strona Bimmer Check – to nic innego, jak „topielec”, a więc auto zalane (przykładowo po powodzi). Poniżej zdjęcie z ogłoszenia:

A także zdjęcie sprzed doprowadzenia pojazdu do dobrego stanu. Bo pracy przy nim wykonanej – odmówić nie można. Jednakże… czy rzeczywiście znając historię tego konkretnego egzemplarza, zdecydowalibyśmy się na jego kupno?

BMW check

Kolejny przykład – znowu BMW. Dla laika z pewnością znów trudno byłoby się do czegokolwiek przyczepić:

Natomiast fakty są takie, że powyższe BMW jeszcze rok wcześniej wyglądało tak:

I jeszcze jedno BMW – tym razem portal Bimmer Check trafnie zauważa, że zmiana koloru pojazdu miała dość konkretny powód:

Tak natomiast powyższy samochód wyglądał nieco wcześniej:

Zastanawiacie się natomiast jak wyglądają samochody po powodzi? Cóż, na pierwszy rzut oka, zdjęcia z ogłoszenia rzecz jasna tego nie oddają:

Jednak, jak się okazuje: 

Na fanpage Bimmer Check znajdujemy jeszcze jedną perełkę, niestety – link do ogłoszenia na otomoto.pl jest już nieaktywny. Pojawia się pytanie – dlaczego? Czy ktoś kupił naprawiony pojazd? A może sprzedawca sam zdjął z serwisu ogłoszenie? Cóż, pozostaje domyślać się, co mogła czuć zainteresowana odnowionym autem osoba, gdy zobaczyła te zdjęcia:

Wyobraźcie sobie teraz, że powyższy pojazd na zdjęciach w ogłoszeniu, prezentował się znakomicie. 

Kolejne przykłady można mnożyć. Prezentujemy zatem jeszcze jeden:

Tak natomiast wyglądał przed doprowadzeniem do stanu używalności:

Bimmer Check – cena

Jak widać, podczas kupowania samochodu – zwłaszcza wysokiej klasy – nie warto oszczędzać na czymkolwiek. Tym bardziej na rzetelnym sprawdzeniu jego historii. Dokładny cennik usług Bimmer Check znajduje się pod TYM LINKIEM.

źródło zdjęć: Bimmer Check, ogłoszenia Otomoto, Allegro, OLX

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.