Tadeusz Rydzyk znalazł kolejny sposób na zarobek – możecie być w szoku!

Tadeusz Rydzyk

Ojciec Tadeusz Rydzyk wielokrotnie zaskakiwał swoimi pomysłami na powiększenie swojego majątku. Duchowny nie zatrzymuje się ani na moment i poinformował o nowym sposobie na zarobek. Tym razem liczy na wsparcie finansowe od licznych spółek. Koniecznie poznajcie szczegóły!

Tadeusz Rydzyk i jego nowy sposób na zarobek

Tadeusz Rydzyk to jeden z najpopularniejszych duchownych w naszym kraju. Jest założycielem, a także dyrektorem katolickiej rozgłośni Radio Maryja jak i Telewizji Trwam. Ponadto jest współzałożycielem Fundacji Lux Veritatis oraz założycielem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Trzeba również przyznać, że duchowny świetnie radzi sobie w biznesie. 3 lata temu Newsweek poinformował, że Rydzyk znajduje się w pierwszej setce najbogatszych Polaków. Ponadto Super Express doniósł, że w skład środków trwałych Fundacji Lux Veritatis wchodzi majątek opiewający na kwotę blisko 100 mln złotych. Widzowie Telewizji Trwam i Radia Maryja wspierają katolickie media, przeznaczając rocznie około 30 mln zł. Dodatkowo Tadeusz Rydzyk zarabia na wydawnictwie, licznych sklepach z dewocjonaliami, księgarniach czy sklepie internetowym.

Jak się okazuje, duchowny postanowił poprosić o dodatkowe wsparcie finansowe.

ZOBACZ TAKŻE: JASNOWIDZ JACKOWSKI O TADEUSZU RYDZYKU

Warto jednak wspomnieć, że Tadeusz Rydzyk może liczyć na pieniądze z budżetu państwa. Duchowny otrzymał bowiem 185 mln zł od ministerstwa kultury, 26 mln zł od ministerstwa sprawiedliwości i blisko 74 mln zł z funduszu ochrony środowiska. Mimo to, zakonnik liczy również na wsparcie od licznych spółek. Jak sam powiedział:

Mam taki pomysł, może zły. Ale ludzie wspierają Radio Maryja, jest tyle firm dobrych w Polsce. Nie mówię o tych spółkach Skarbu Państwa, bo dzisiaj jest taki rząd: dadzą, a jutro urwą, i koniec, i leżymy. Trzeba być pewnym. Tak myślę, jak to zrobić. Może znajdą się takie spółki, a jest ich bardzo dużo: wspieraj uczelnię. Tak jest w Ameryce.

Co myślicie o tym pomyśle?

 

źródło: o2.pl, planeta.pl, se.pl, newsweek.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.