Ta kartka w cukierni to hit! „Dzięki decyzjom Rządu Pana Mateusza…” [FOTO]

ta kartka w cukierni

Ta kartka w cukierni to hit! Na Twitterze opublikowano zdjęcie z pewnej polskiej cukierni, w której znalazły się „pozdrowienia” dla rządu premiera Mateusza Morawieckiego. O całej sprawie pisze między innymi portal „Fakt.pl”. Okazuje się, że omawiana kartka miała zawisnąć w cukierni w Myślenicach (województwo małopolskie). To niejaki dodatek do informacji o tym, że „dzięki rządowej tarczy antyinflacyjnej w okresie od 1 lutego 2022 r. do 31 lipca 2022 r. obowiązuje 0% VAT na podstawowe produkty spożywcze”. Więcej wieści na ten temat oraz zdjęcie z cukierni znajdziecie w dalszej części tekstu!

Ta kartka w cukierni to hit! „Dzięki decyzjom Rządu Pana Mateusza Morawieckiego…” [FOTO]

W całej Polsce dużo mówi się o podwyżkach, jakie w życie weszły wraz z nowym rokiem. Wszystkiemu wtóruje pędząca inflacja, z którą stara się walczyć rząd. Jak jednak ta walka wygląda na chwilę obecną? Nie wszyscy są zdania, że idziemy w dobrym kierunku. Nawet po tym, jak od 1 lutego tego roku, rząd w ramach tarczy antyinflacyjnej ustanowił 0% VAT na podstawowe produkty spożywcze. Odniosła się do tego pewna cukiernia. Jak podaje portal Fakt.pl, chodzi o lokal znajdujący się w Myślenicach w województwie małopolskim.

Po obniżce VATu na podstawowe produkty spożywcze, przedsiębiorcy mają obowiązek informowania klientów o tychże zmianach. W sklepach pojawiły się karteczki z adnotacją:

Dzięki rządowej tarczy antyinflacyjnej w okresie od 1 lutego 2022 r. do 31 lipca 2022 r. obowiązuje 0% VAT na podstawowe produkty spożywcze.

Przedsiębiorca z cukierni w Myślenicach postanowił tam jednak dodać coś od siebie. Rezultaty można zobaczyć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: NAŁOŻYŁA KREM ZNANEJ FIRMY NA TWARZ. SKÓRA STAŁA SIĘ ZIELONA „JAK U SHREKA”. WSZYSTKIM POCHWALIŁA SIĘ W SIECI [WIDEO, FOTO]

Cukiernia napisała o podwyżkach, z jakimi musi sobie radzić. Na podobny krok zdecydowało się więcej miejsc

Na kartce, jaka pojawiła się w cukierni, można odczytać następującą treść:

Jednocześnie informujemy, że dzięki decyzjom rządu Pana Mateusza Morawieckiego, w naszej cukierni energia elektryczna podrożała 130%, gaz o 200%. Polski Ład wprowadził podwyżki: podatków, składek ZUS. Panie Premierze dziękujemy za niszczenie POLSKICH PRZEDSIĘBIORSTW I RZEMIOSŁA. WDZIĘCZNI PODATNICY.

Okazuje się, że cukiernia z Myślenic to nie jedyny lokal, który zdecydował się na taki manifest.

źródło: Twitter, Fakt, źródło zdjęcia: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.